31sierpnia 2013

 

Relacja z III Wyścigu pływackiego dookoła Molo TIMEX CUP 2013

pod Patronatem Prezydenta Sopotu

 

III Finałowy Wyścig Pływacki dookoła Molo TIMEX CUP 2013 pod Patronatem Prezydenta Sopotu

zorganizowany przez sopocki MOSiR zgromadził na starcie rekordową liczbę – 210 miłośników pływania !, którzy przybyli na imprezę z całej Polski.

Najmłodszą uczestniczką była 9 letnia Aleksandra Gruchała z Gdyni a najmłodszym uczestnikiem10 letni Malgeri Daren z Gdańska .

Najbardziej zaawansowani wiekowo byli: 66-letnia gdańszczanka Krystyna Skosolas oraz 78-letni gdynianin Adam Mackiewicz.

Rywalizacja na dystansie 1300 metrów odbyła się przy spokojnym morzu i temperaturze wody 19 stopni C.

Najszybszym okazał się sopocianin Filip Zaborowski trenujący obecnie w MPK Szczecin u trenera

Mirosława Drozda /Filip na przełomie lipca i sierpnia uczestniczył w Mistrzostwach Świata w pływaniu        w Barcelonie zajmując 10 miejsce na 800 metrów stylem dowolnym, jest aktualnym Mistrzem Polski Seniorów na 400 i 800 metrów stylem dowolnym/. Udział w obozie kadry narodowej i Mistrzostwach Świata w Barcelonie nie pozwoliły mu na uczestnictwo w I i II wyścigu dookoła Molo i tym samym zwycięstwa        w końcowej klasyfikacji i obrony tytułu z ubiegłego roku.

Wśród kobiet najlepsza Joanna Zachoszcz była 4 wśród wszystkich startujących. Stoczyła ona pasjonujący pojedynek ze swoją siostrą Pauliną /zwyciężczynią II wyścigu/ i Beatą Pożarowszczyk z Wrocławia. Zwycięstwo w ostatnim wyścigu zadecydowało o tryumfie w końcowej klasyfikacji.

Uczestnicy imprezy otrzymali na mecie pamiątkowe medale oraz wzięli udział w losowaniu

zegarków i kosmetyków.

Nagrody dla najlepszych wręczył Prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Organizator dziękuje sopockiemu WOPR i właścicielom „Czarnej Perły” za pomoc w organizacji

zawodów.

Imprezę wsparły firmy:Timex i Ziaja.

 

 

Szczegółowa klasyfikacja z trzech wyścigów

 

 

Wyniki III Wyścigu:

Kat. Open

1.Joanna Zachoszcz Koszalin AZS Olsztyn             1.Filip Zaborowski Sopot MPK Szczecin

2.Paulina Zachoszcz Koszalin MPK Szczecin          2.Mateusz Konopka Delfin Gdynia

3.Beata Pożarowwszczyk MKS Juvenia Wrocław    3.Dawid Paluszkiewicz UKS 2 Morena Gd.

 

Wyniki końcowe poszczególnych kategorii wiekowych:

kat.1997 i mł.

1.Aleksandra Szymula Malbork                                 1.Mateusz Konopka US Delfin Gdynia

2.Justyna Miliszewska MOSiR Sopot                        2.Dawid Paluszkiewicz UKS 2 Morena Gdańsk

3.Agata Wejer Trops Kartuzy                                    3.Daniel Ławrynowicz Sambor Tczew

 

kat.1996-1987:

1.Joanna Zachoszcz AZS Olsztyn                             1.Filip Zaborowski Sopot MPK Szczecin

2.Paulina Zachoszcz MPK Szczecin                          2.Jakub Salik Juvenia Wrocław

3.Beata Pożarowszczyk Juvenia Wrocław                 3.Wojciech Janicki MTS Kwidzyn

 

kat.1986- 1977:

1.Klaudia Koczorowska Gdańsk                                 1.Karol Twarowski Toruń Toruńczyk Masters

2.Alicja Giedryś Gdańsk Start Gdańsk                       2.Marcin Ortman Gdynia Lech

3.Paulina Iżykowicz PWR Redzikowo                        3.Piotr Bauza Sopot Total Immersion

 

kat.1976-1967:

1.Beata Zubel Skalar Słupsk                                      1.Adam Ławrynowicz WOPR Tczew

2.Beata Bohdziewicz Gdańsk                                     2.Tomasz Ławrynowicz WOPR Tczew

3.Joanna Nurska Gdańsk                                           3.Tomasz Reuter Sopot

 

kat.1966-1957:

1.Joanna Puchalska Sopot Masters                            1.Sławomir Cybertowicz Olimpia Poznań

2.Renata Polańczyk Masters Gdynia                           2.Sławomir Furchel Sopot

3.Katarzyna Mazurek Masters Gdynia                         3.Jarosław Grzelec Gdańsk

 

kat.1956 i st.

1.Barbara Chomicka Masters Gdynia                          1.Stanisław Regen Poznań SMS Swarzędz

2.Anna Suszyńska Morsy Gdynia                                2.Tadeusz Kaniewski Sopot

3.Urszula Woronik-Deskiewicz Włocławek                  3.Zdzisław Hoły Straszyn

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

KAT. OPEN:

1.Joanna Zachoszcz 20 pkt.AZS Olsztyn                    1. Mateusz Konopka Delfin Gdynia 22 pkt.

2.Paulina Zachoszcz 20 pkt. MPK Szczecin                2. Dawid Paluszkiewicz UKS 2 Morena 17 pkt.

3.Karolina Urbańska 19 pkt.AZS Warszawa                3.Karol Twarowski Maratończyk Toruń 12 pkt.

 

Kat.1997 i młodsi:

1.Justyna Miliszewska MOSiR Sopot 22 pkt.               1.Mateusz Konopka Delfin Gdynia 22 pkt.

 

Kat.1987-1996:

1.Joanna Zachoszcz AZS Olsztyn 20 pkt.                   1.Jakub Buczyński Malbork 16 pkt.

 

Kat.1977-1986:

1.Monika Smaruj Gdańsk 22 pkt.                                 1.Karol Twarowski Maratończyk Toruń 22 pkt.

 

Kat.1967-1976:

1.Beata Zubel Skalar Słupsk 22 pkt.                            1.Adam Ławrynowicz WOPR Tczew 22 pkt.

 

Kat.1957-1966:

1.Joanna Puchalska Sopot Masters 22 pkt.                 1.Sławomir Cybertowicz Olimpia Poznań 22 pkt.

 

Kat.1956 i starsi:

1.Katarzyna Staroniewicz Sopot 22 pkt.                       1.Stefan Jóźwik Sopot 20 pkt.

 

Szczegółowa klasyfikacja z trzech wyścigów

 

 

Trefl Sopot
Ogniwo Sopot
SKLA
PTTK SOPOT
ZSH
Sopockie Morsy