W sobotę 26.10.2013r. sopocki MOSiR zorganizował Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Sopotu. Do rywalizacji przystąpiło 151 zawodniczek i zawodników z 14 klubów. Najmłodszymi uczestnikami imprezy byli: 10-letnia Oliwia Jaślanek i 11-letni Mikołaj Żurek /oboje UKS „Siódemka” Sopot/.

Właśnie najmłodsza kategoria, co bardzo ucieszyło organizatorów, była najliczniej

reprezentowana podczas zawodów.

W trakcie współzawodnictwa pobity został rekord okręgu gdańskiego 15, 16 i 17-to latków.

Dokonał tego Mateusz Arndt (rocznik 1998) z klubu Delfin Gdynia czasem 3:59,59 w konkurencji 400m stylem dowolnym. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali puchary i zegarki a wszyscy udział wzięli w losowaniu nagród /każdy los wygrywał/.

Imprezę wsparły firmy: „Timex” i „Ziaja”.

 

Najlepsze wyniki wg punktów:

Dziewcząt, 13 - 14 lat

Klonowska Julia UKS Dwójka Morena Gdańsk 400m dowolny 4:40.66 - 585

Dziewcząt, 15 - 16 lat

Chmielewska Julia KS AZS-AWFiS Gdańsk 100m dowolny 1:03.13 - 527

Kobiet, 17 - 19 lat

Wójtowicz Gabriela, SG UKS Ikar Mielec 100m grzbietowy 1:04.56 - 626

Chłopców, 13 - 14 lat

Szweda Mateusz UKS Siódemka Sopot 400m dowolny 4:24.50 - 516

Chłopców, 15 - 16 lat

Arndt Mateusz KS Delfin Gdynia 400m dowolny 3:59.59 - 695

Mężczyzn, 17 - 19 lat

Olender Karol MKP Gdańsk 400m dowolny 4:11.26 - 602

WYNIKI rywalizacji /podium/

Dziewcząt, 100m dowolny 13 - 14 lat

1. Dymowska Laura 00 Sambor Tczew 1:07.36 434

2. Zgoda Dominika 99 Delfin Gdynia 1:08.13 419

3. Kawka Kinga 00 Siódemka Sopot 1:08.45 413

Dziewcząt, 100m dowolny 15 - 16 lat

1. Chmielewska Julia 97 AZS-AWFiS Gdańsk 1:03.13 527

2. Smoluchowska Magdalena 98 Dwójka Morena Gdańsk 1:06.20 457

3. Miliszewska Justyna 97 MOSiR Sopot 1:06.42 452

Kobiet, 100m dowolny 17 - 19 lat

1. Lewandowska Kamila 95 AZS-AWFiS Gdańsk 1:02.56 542

2. Kopiczko Karina 94 ATP Augustów 1:09.59 393

3. Siwakowska Aleksandra 96 MOSiR Sopot 1:11.79 358

Chłopców, 100m dowolny 13 - 14 lat

1. Kruk Karol 99 Siódemka Sopot 59.32 434

2. Szweda Mateusz 99 Siódemka Sopot 59.64 427

3. Jaszczerski Michał 99 Sambor Tczew 1:02.45 372

Chłopców, 100m dowolny 15 - 16 lat

1. Ogórek Bartosz 97 Delfin Gdynia 54.80 551

2. Witkowski Olivier 97 Znicz Koszalin 56.71 497

3. Frączek Paweł 98 MKP Gdańsk 57.94 466

Mężczyzn, 100m dowolny 17 - 19 lat

1. Augustyniak Kevin 96 Dwójka Morena Gdańsk 53.42 595

2. Koc Patryk 94 MOSiR Sopot 57.60 474

3. Szczepankiewicz Mateusz 96 MKP Gdańsk 58.80 446

Dziewcząt, 100m motylkowy 13 - 14 lat

1. Belof Karolina 99 Delfin Gdynia 1:16.52 372

2. Góreczna Daria 99 Delfin Gdynia 1:16.60 371

3. Baryła Julia 00 Dwójka Morena Gdańsk 1:17.08 364

Dziewcząt, 100m motylkowy 15 - 16 lat

1. Bagińska Zofia 97 MOSiR Sopot 1:15.45 388

Chłopców, 100m motylkowy 13 - 14 lat

1. Lewiński Michał 99 Siódemka Sopot 1:03.70 440

2. Kurasz Kacper 99 Delfin Gdynia 1:05.95 397

3. Bartosiak Michał 99 Siódemka Sopot 1:07.04 378

Chłopców, 100m motylkowy 15 - 16 lat

1. Paluszkiewicz Dawid 97 MKP Gdańsk 1:00.48 515

2. Janczak Mikołaj 97 Delfin Gdynia 1:03.45 446

3. Rubach Kamil 97 MKP Gdańsk 1:03.82 438

Mężczyzn, 100m motylkowy 17 - 19 lat

1. Szołoch Robert 94 MOSiR Sopot 59.88 530

2. Olender Karol 96 MKP Gdańsk 1:01.04 501

3. Szwaracki Jędrzej 96 MKP Gdańsk 1:04.44 425

Dziewcząt, 100m grzbietowy 13 - 14 lat

1. Klonowska Julia 00 Dwójka Morena Gdańsk 1:09.74 496

2. Suchcicka Zuzanna 99 MOSiR Sopot 1:13.24 428

3. Zgoda Dominika 99 Delfin Gdynia 1:13.42 425

Dziewcząt, 100m grzbietowy 15 - 16 lat

1. Chmielewska Julia 97 AZS-AWFiS Gdańsk 1:11.98 451

2. Miliszewska Justyna 97 MOSiR Sopot 1:16.59 374

3. Gołaszewska Monika 98 MKP Gdańsk 1:17.88 356

Kobiet, 100m grzbietowy 17 - 19 lat

1. Wójtowicz Gabriela, SG 95 Ikar Mielec 1:04.56 626

2. Kopiczko Karina 94 ATP Augustów 1:15.02 399

Chłopców, 100m grzbietowy 13 - 14 lat

1. Sienkiewicz Oskar 99 Delfin Gdynia 1:07.36 383

2. Kalkowski Dawid 00 Sambor Tczew 1:13.05 300

3. Jabczynski Krzysztof 00 Skalar Słupsk 1:16.42 262

Chłopców, 100m grzbietowy 15 - 16 lat

1. Klimczuk Karol 97 Żabianka Gdańsk 1:06.30 402

2. Janczak Mikołaj 97 Delfin Gdynia 1:07.91 374

3. Bruździak Maciej 98 Dwójka Morena Gdańsk 1:10.34 336

Mężczyzn, 100m grzbietowy 17 - 19 lat

1. Brzeziński Wojciech 96 MKP Gdańsk 1:00.92 518

2. Klaus Tomasz 96 AZS-AWFiS Gdańsk 1:28.95 166

Dziewcząt, 100m klasyczny 13 - 14 lat

1. Drabik Martyna 99 Skalar Słupsk 1:23.26 427

2. Szeremeta Weronika 00 Skalar Słupsk 1:25.22 398

3. Małyga Magda 99 Delfin Gdynia 1:25.89 389

Dziewcząt, 100m klasyczny 15 - 16 lat

1. Bagińska Zofia 97 MOSiR Sopot 1:23.54 422

2. Smoluchowska Magdalena 98 Dwójka Morena Gdańsk 1:29.36 345

Chłopców, 100m klasyczny 13 - 14 lat

1. Jaszczerski Michał 99 Sambor Tczew 1:19.29 344

2. Kąkol Jan 99 Siódemka Sopot 1:22.45 306

3. Suchorz Wiktor 99 Siódemka Sopot 1:26.02 270

Chłopców, 100m klasyczny 15 - 16 lat

1. Witkowski Olivier 97 Znicz Koszalin 1:09.61 509

2. Walaszek Jedrzej 98 Skalar Słupsk 1:13.45 433

3. Wołkanowski Marcin 98 Żabianka Gdańsk 1:15.35 401

Mężczyzn, 100m klasyczny 17 - 19 lat

1. Lejman Kacper 94 AZS-AWFiS Gdańsk 1:07.51 558

2. Szczepankiewicz Mateusz 96 MKP Gdańsk 1:12.00 460

3. Gawryś Sebastian 94 AZS-AWFiS Gdańsk 1:13.98 424

Dziewcząt, 400m dowolny 13 - 14 lat

1. Klonowska Julia 00 Dwójka Morena Gdańsk 4:40.66 585

2. Baryła Julia 00 Dwójka Morena Gdańsk 4:48.52 539

3. Suchcicka Zuzanna 99 MOSiR Sopot 4:51.10 525

Kobiet, 400m dowolny 17 - 19 lat

1. Wójtowicz Gabriela, SG 95 Ikar Mielec 4:39.92 590

2. Wiśniewska Klaudia 95 Skalar Słupsk 4:55.76 500

Chłopców, 400m dowolny 13 - 14 lat

1. Szweda Mateusz 99 Siódemka Sopot 4:24.50 516

2. Kruk Karol 99 Siódemka Sopot 4:26.57 504

3. Lewiński Michał 99 Siódemka Sopot 4:26.72 503

Chłopców, 400m dowolny 15 - 16 lat

1. Arndt Mateusz 98 Delfin Gdynia 3:59.59 695

2. Zuchowski Ernest 97 Delfin Gdynia 4:19.57 546

3. Paluszkiewicz Dawid 97 MKP Gdańsk 4:20.60 540

Mężczyzn, 400m dowolny 17 - 19 lat

1. Olender Karol 96 MKP Gdańsk 4:11.26 602

2. Augustyniak Kevin 96 Dwójka Morena Gdańsk 4:13.52 586

3. Brzeziński Wojciech 96 MKP Gdańsk 4:18.10 556

RELACJA z Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Sopotu

Trefl Sopot
Ogniwo Sopot
SKLA
PTTK SOPOT
ZSH
Sopockie Morsy