Relacja i klasyfikacja po III Biegu po plaży Timex Cup o Grand Prix Sopotu

1 marca miłośnicy joggingu mogli wziąć udział w III Finałowym Bieg po plaży o Grand Prix Sopotu Timex Cup. Tegoroczna XXXI edycja odbywa się w ramach cyklu imprez organizowanych przez sopocki MOSiR pod hasłem:

„Sopot biegnie na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce” /07-09.03.2014r. „Ergo Arena”/

 

Padający w nocy i nad ranem deszcz spowodował, że piasek był bardzo grząski. Biegaczom /wystartowało blisko 300 uczestników/ pokonanie dystansu utrudniał również mroźny wiatr. Jednak satysfakcję mogli mieć wszyscy, bowiem każdy dobiegł do mety i otrzymał w nagrodę pamiątkowy medal.

Najmłodszymi uczestnikami byli: Victoria Testa i Miłosz Łytkowski /oboje z Sopotu/ zaś najbardziej zaawansowani wiekiem: Renata Walendziak /r. 1950/ z Gdyni oraz Stanisław Niwiński z Gdańska i Zdzisław Zembrzuski z Elbląga /r. 1934/. Tradycyjnie finałowe zmagania dostarczyły wiele emocji, bowiem w większości kategorii decydowały o końcowej klasyfikacji /brane są pod uwagę punkty uzyskane w dwóch startach, przy jednakowej ilości o miejscu decydowała wyższa lokata w sobotnim biegu/. Tak jednak nie było w kategorii open mężczyzn. Z wyraźną przewagą, biegnąc w imponującym tempie, zwyciężył Łukasz Kujawski /SKLA Sopot/, ale ponieważ nie ukończył on wcześniejszego biegu i był to jedyny start brany pod uwagę w Grand Prix Sopotu nie stanął na podium końcowej klasyfikacji. Wcześniej natomiast zapewnił sobie tryumf w kat. open Andrzej Rogiewicz, który po zwycięstwach w pierwszych dwóch biegach ten potraktował ulgowo, zajmując piątą lokatę. Wśród pań najszybszą okazała się Magdalena Dias, a ponieważ była to jej druga wygrana, to ona odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki Grand Prix Sopotu.

Podczas ceremonii wręczania nagród wyróżniono pierwsze trójki w 15 kategoriach wiekowych oraz kategorii open.

Imprezę wsparły firmy Timex, Ziaja i Coca-Cola.

 

 Zwycięzcy biegu i końcowej klasyfikacji Grand Prix Sopotu

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA WE WSZYSTKICH KATEGORIACH