Relacja z I Wyścigu pływackiego dookoła Molo TIMEX CUP 2014 pod Patronatem Prezydenta Sopotu

 

Blisko 200 miłośników pływania, którzy przyjechali do Sopotu z obszaru całej Polski, zgromadził na starcie I Wyścig Pływacki dookoła Molo TIMEX CUP 2014 pod Patronatem Prezydenta Sopotu. Gdyby nie przelotne opady deszczu, to warunki podczas morskiej rywalizacji byłyby wręcz idealne – tafla wody przypominała jezioro /nie było fal/, temperatura powietrza wynosiła 28 st. a morza 23 st. !!!

Do pokonania imprezy organizowanej przez MOSiR Sopot był dystans ok. 1300 metrów

a nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Sopockie WOPR.

 

Najmłodszymi uczestnikami morskich zmagań byli 12-letni Patryk Krajewski /Sopot/ i Robert Żłobiński, zaś najbardziej zaawansowani wiekowo - 67-letnia gdańszczanka Krystyna Skosolas oraz 79-letni ! gdynianin Adam Mackiewicz.

Najszybszymi w inauguracyjnym wyścigu Timex Cup okazali się: Monika Pieniążkiewicz

z Gdańska /była wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów – obecnie już nie trenuje wyczynowo/ oraz Mateusz Konopka ”Delfin” Gdynia” /srebrny medalista zimowych i letnich Mistrzostw Polski Juniorów/

 

Uczestnicy imprezy otrzymali na mecie pamiątkowe medale oraz wzięli udział w losowaniu nagród-niespodzianek a imprezę wsparły firmy: Timex i Ziaja.

Pełna klasyfikacja oraz fotorelacja zamieszczona zostanie na stronie www.mosir.sopot.pl.

Kolejne wyścigi pływackie zaplanowano na 09.08. i 23.08.2014r.

 

Wyniki I Wyścigu:

Kat. Open

1.Monika Pieniążkiewicz Gdańsk 1.Mateusz Konopka „Delfin” Gdynia

2.Karolina Urbańska AZS Warszawa 2.Paweł Frączek MPK Gdańsk

3.Agata Wejer UKS „Trops” Kartuzy 3.Maciej Zembrzuski „Kormoran” Olsztyn

 

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

kat. 1998 i mł.

1. Agata Wejer Trops Kartuzy 1. Paweł Frączek MPK Gdańsk

2. Beata Kijewska UKS 7 2. Mateusz Szweda UKS 7 Sopot

3. Hanna Nurska Gdańsk 3. Oliwier Panow UKS 7 Sopot

kat. 1997-1988:

1. Monika Pieniążkiewicz Gdańsk 1. Mateusz Konopka „Delfin” Gdynia

2. Karolina Urbańska AZS Warszawa 2. Maciej Zembrzuski „Kormoran” Olsztyn

3. Ola Siwakowska MOSiR Sopot 3. Maciej Kubiak UKS „Tri Team” Rumia

kat. 1987- 1978:

1. Klaudia Koczorowska Gdańsk 1. Andrzej Gołembiewski WOPR Tczew 2. Agnieszka Kubiak „Complex” Sopot 2. Piotr Suwara „Masters” Sopot

3. Anna Ronkiewicz „Kobieta na Fali” Gdynia 3. Grzegorz Bulczak Gdynia

kat. 1977-1968:

1.Monika Michałowska „Kobieta na Fali” Gdynia 1.Tomasz Reuter Sopot

2. Adam Nadolski Gdańsk

3. Leszek Wilkowski Gdańsk

kat. 1967-1958:

1.Joanna Puchalska „Olimpia” Poznań 1. Przemysław Ossowski Gdynia

2.Renata Polańczyk „Masters” Gdynia 2. Jarosław Grzelec Gdańsk

3.Renata Karaś „Masters” Elbląg” 3. Daniel Kopczyński Gdynia

kat. 1957 i st.

1. Anna Suszyńska Morsy Gdynia 1. Tadeusz Kaniewski Sopot

2. Barbara Chomicka Masters Gdynia 2. Aleksander Panow Gdańsk

3. Małgorzata Polinceusz Gdańsk 3. Ryszard Błeński Sopot

 

 

 

PEŁNA KLASYFIKACJA PO I WYŚCIGU:

 

 

 

Trefl Sopot
Ogniwo Sopot
SKLA
PTTK SOPOT
ZSH
Sopockie Morsy