Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski

oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

mają zaszczyt zaprosić uczniów sopockich szkół gimnazjalnych        i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych lepszym poznaniem miasta na pierwszą edycję przejazdu rowerowego:

 

PRZERZUTKA NA SOPOT

Edycja Pierwsza: 13.09.2014, godz. 11:00

 

Miejsce Zbiórki:

Boisko II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, Al. Niepodległości 751

 

 

Celem zabawy jest rozpropagowanie poruszania się po mieście rowerem i promocja nowo wybudowanych pod szkołami stojaków rowerowych.

 

W imprezie może wziąć udział każdy chętny. Warunkiem koniecznym jest przyjazd na miejsce zbiórki własnym rowerem. Aby umilić jazdę, trasa poprowadzi śladem bardziej lub mniej znanych sopockich atrakcji i będzie połączona z krótkim zwiedzaniem obiektów.

 

O bezpieczeństwo uczestników zadba sopocka Straż Miejska, która będzie instruować, jak prawidłowo zabezpieczać rower, a także jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po mieście jednośladem.

 

Ramowy program przejazdu:

 

11:00 – Zbiórka pod II LO w Sopocie. Krótki instruktarz zabezpieczania rowerów przy stojakach rowerowych, oraz ogólnych zasad poruszania się po mieście.

 

11:20 – Przejazd na przystanek sopockiego roweru miejskiego. Prezentacja działania systemu wypożyczalni rowerów miejskich.

 

11:40 – Przybycie pod starą poniemiecką skocznię narciarską w Sopocie. Chętni usłyszą kilka słów na temat konstrukcji mało znanego, zapomnianego obiektu.

 

12:10 – Wejście do Opery Leśnej. Po obiekcie oprowadzi i opowie kilka ciekawostek jeden z pracowników obiektu.

 

13:00 – Wizyta w jednostce Straży Pożarnej połączona ze zwiedzaniem obiektu oraz pojazdów. Jeden ze strażaków oprowadzi chętnych po obiekcie i zaprezentuje sprzęt wykorzystywany do gaszenia pożarów.

 

13:40 – Zakończenie przejazdu na sopockim Grodzisku.

 

W trakcie przejazdu przewidziano konkursy z nagrodami związane z wiedzą o mieście i komunikacji rowerowej. Będzie można również zgłaszać sopockiemu oficerowi rowerowemu swoje uwagi i sugestie związane z organizacją ruchu rowerowego w Sopocie.