VERVE 10K RUN SOPOT 2014

 

NAJLEPSI POLSCY BIEGACZE W SOPOCIE

 

 

12 października odbędzie się pierwsza edycja Verve 10k Run Sopot. Na starcie obok Pauli Radcliffe, rekordzistki świata w maratonie, stanie czołówka polskich biegaczy długodystansowych.

 

  • Liczymy, że już w pierwszej edycji Verve10k Run Sopot ustanowione wyniki będą wyzwaniem dla biegaczy na kolejne lata – mówi Michał Drelich, dyrektor Imprezy. - W Sopocie obok legendarnej Pauli Radcliffe wystartują czołowi polscy biegacze. Zapowiada się pasjonująca walka o zwycięstwo w obecności prawie 3000 biegaczy z całego kraju – dodaje.

 

Kandydatami do zwycięstwa wśród mężczyzn są m.in. Szymon Kulka, brązowy medalista Mistrzostw Europy na 10 000 m z Talina (2011), aktualny wicemistrz Polski na 10 km, z rekordem życiowym 29:23, Tomasz Szymkowiak, olimpijczyk z Pekinu, mistrz Polski na 10 000 m z 2013 roku. Honoru Sopotu bronić będą reprezentanci SKLA Sopot, Łukasz Kujawski oraz Marek Kowalski. Pierwszy z nich to tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski na 5 km, z rekordem życiowym na 10 km – 29:13. Marek Kowalski w 2014 roku wywalczył 3 miejsce w Mistrzostwach Polski na 10 000 m, był też młodzieżowym Mistrzem Polski w biegach przełajowych.

 

Wśród kobiet o zwycięstwo i nagrody walczyć będzie Katarzyna Kowalska, olimpijka z Pekinu oraz Londynu, podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Zurychu zajęła 7. miejsce na 3000 m z przeszkodami. Jej rekord życiowy na 10 km wynosi 32:43. Jej główną rywalką będzie Dominika Nowakowska, Mistrzyni Polski na 5 oraz 10 kilometrów z 2013 roku, finalistka Mistrzostw Świata w biegu na 5000 m w Moskwie. O medale oraz nagrody finansowe walczyć będą również tegoroczna Mistrzyni Polski na 10 000 metrów Marta Krawczyńska oraz Kamila Pobłocka, zwyciężczyni wielu biegów ulicznych w Polsce.

 

  • W imprezie może wystartować każdy, kto najpóźniej w dniu biegu będzie miał ukończone 16 lat. Zapisy on-line do biegu prowadzone są do 5 października za pośrednictwem strony internetowej www.Sopot10k.com. Opłata startowa za udział w biegu wynosi 40 złotych dla mieszkańców Sopotu oraz 50 złotych dla pozostałych uczestników. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma m.in. technologiczną koszulkę, a na mecie w ERGO Arenie pamiątkowy medal. W programie przewidziane są również biegi dla dzieci i młodzieży. W Verve 10k Run Sopot obowiązuje limit 3000 zawodników.

 

Organizatorem Verve 10k Run Sopot jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution, która stoi za organizacją wielu uznanych imprez sportowych w naszym kraju, m.in. Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie oraz Herbalife Ironman 70.3 Gdynia.

 

Sponsorem generalnym imprezy jest firma Vemma Europe Limited. Jest to międzynarodowa firma działająca w branży wellness – dostarcza płynne suplementy diety wszystkim, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie i mieć więcej energii. Oferuje napoje energetyczne - Verve, witaminowe - Vemma, czy koktajle proteinowe - Bod•ē, które można zakupić
w prawie 30 państwach Europy I ponad 50 na całym świecie. Vemma działa w Europie
od 2006 roku i w swojej działalności aktywnie promuje zdrowy styl życia.

 

Informacje i zapisy na www.sopot10k.com oraz facebook.com/sopot10k