RELACJA- I bieg uliczny na 5 km z okazji I Rocznicy Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce

 

14 marca MOSiR Sopot oraz „The North Event” zorganizowali imprezę biegową pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu „Sopocka Wiosna na 5” .

Odbyła się ona w pierwszą rocznicę organizacji przez Sopot Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce /07-09.03.2014r. w „Ergo Arenie”/.

Rywalizację rozpoczęły biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 200 m. , 600 m. i 1000 m.

Trasa zlokalizowana była na Placu Przyjaciół Sopotu a na mecie czekały na wszystkich medale oraz słodki poczęstunek od Cukierni AS.

Najwięcej braw otrzymali najmłodsi startujący w kategorii do 5 lat, których mocno dopingowali na trasie rodzice. Emocji zresztą nie brakowało i w pozostałych wyścigach a na pewno na brawa zasługują panowie, którzy rywalizowali w kategorii 80 lat i powyżej !!!

Start biegu głównego na 5 km. odbył się po tunelem na wysokości molo a trasa wiodła wzdłuż linii brzegowej, głównie aleją Wojska Polskiego. Meta usytuowana była przy „Ergo Arenie”. Najszybciej linię mety wśród kobiet minęła Aleksandra Pochranowicz , pokonując trasę w 18 minut i 30 sekund, a wśród mężczyzn Mateusz Niemczyk, który uzyskał czas: 15 minut i 50 sekund!

Uczestnicy otrzymali bogaty pakiet startowy: koszulkę z nazwą imprezy od Partnera Biegu - Lotto, odlewany pamiątkowy medal, bon rabatowy o wartości 50 zł. na zakupy w runnersclub.pl, zaproszenie do Fitness Clubu Calypso Sopot, pamiątkę z HMŚ, numer startowy, elektroniczny pomiar czasu.

Imprezę wsparły również TIMEX, firma Ziaja oraz Trefl Sopot.

Nagrodzono pierwsze trójki w 22 kategoriach wiekowych.

Uczestnicy biegu oraz widzowie mogli oglądnąć zlokalizowaną na Placu Przyjaciół Sopotu wystawę fotografii z Halowych Mistrzostw Świata wykonanych przez Karolinę Misztal i Jerzego Bartkowskiego.

 

 

 

 

                                               - Partner Biegu ulicznego na 5 km "Sopocka Wiosna na 5"

 

 

 

 

 

WYNIKI Z BIEGU NA 5 KM

 

WYNIKI Z BIEGÓW DZIECI I MŁODZIEŻY