PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej:
 

 

 

 

MOLO W SOPOCIE

 

muszla koncertowa
9-10 maja (sobota - niedziela)
godz. 16:00
wstęp wolny

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej:

SOBOTA
16:00 John Leysner & Friends (soul/funk)
17:30 Confusion Project Trio (jazz)

NIEDZIELA
16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa (muzyka klasyczna)
17:30 Retro Voice (pop)


John Leysner & Friends
John Leysner - muzyk z Surinamu z wieloletnim doświadczeni;em międzynarodowym. Porusza się w różnorodnych stylistykach: soul, funk R&B, pop, reggae, jazz i world music. Dysponuje ciepłym, poruszającym głosem, który doskonale wpasowuje się w dynamiczną grę zespołu.

Arek Krawiel - pianista, kompozytor, aranżer i cymbalista, absolwent gdańskiej akademii muzycznej, występował w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą, razem z innymi trójmiejskimi muzykami tworzy zespół Funkloopy.

Tomek Przyborowicz - basista, muzyk sesyjny związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Tytuł licencjata uzyskał na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Na stałe związany z zespołami No Limits, Łyczacza oraz Mietek Blues Band.

Adam Golicki - absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Zdobywca 1 miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca 1 miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005 r.). Współpracuje z muzykami: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska czy Grzegorz Nagórski.

John Leysner ... śpiew, gitara, bas
Arkadiusz Krawiel ... instrumenty klawiszowe
Tomasz Przyborowicz ... bas
Adam Golicki ... perkusja


Confusion Project
Trio z Trójmiasta, które powstało na początku 2013 roku. Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki jazz-fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum'n'bass), oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością. Trio ma na swoim koncie koncerty na takich festiwalach, jak Komeda Jazz Festival 2013, Ladies Jazz Festival 2015, Gdańskie Noce Jazzowe 2014. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy. W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana "How to Steal a Piano?", obecnie zespół kończy pracę nad kolejnym albumem "The Future Starts Now", którego premiera planowana jest na wrzesień 2015 roku.

Michał Ciesielski ... fortepian
Piotr Gierszewski ... bas
Adam Golicki ... perkusja
http://www.confusionproject.com/


Sopocka Orkiestra Promenadowa
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza - muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową - arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z Zespołem współpracują także znakomici soliści.


Retro Voice
Gdańska Grupa Artystyczna RETRO VOICE występuje od 20 lat. Zrealizowała wiele koncertów na terenie Trójmiasta, kraju i za granicą. W niedzielę na Molo zaprezentują program pt. "Muzyczna podróż po Europie" zbudowany z najbardziej znanych piosenek i szlagierów europejskich.

Jagoda Sworobowicz ... śpiew
Zofia Poniewska ... śpiew
Maciej Grycendler ... instrumenty klawiszowe, śpiew
Ryszard Mikołajczyk ... śpiew