MOLO W SOPOCIE
plac wokół fontanny
30 maja, sobota
godz. 12:00 - 17:00
wstęp wolnyNa Molo w Sopocie Dzień Dziecka obchodzimy już 30 maja. Na wszystkie dzieci małe i duże będą czekał program przygotowany przez Macieja Florka - tancerza, choreografa, zwycięzcę pierwszej edycji You Can Dance oraz współtwórcę tegorocznej edycji Mololo (cyklu spektakli plenerowych przy fontannie). Atrakcje podzielono na 4 strefy: przyrodniczą, plastyczną, taneczną i hippiczną.


STREFA PRZYRODNICZA
...będzie zlokalizowana wśród drzew przy muszli koncertowej. Znajdzie się w niej unikatowa w skali świata wystawa obrazująca polskie skarby przyrody autorstwa fotografa i przyrodnika Artura Hampela. Do tego edukacyjne gry i zabawy wśród niezwykłego, stylowego ogrodu skomponowanego przez Sylwię Szmytkę-Syldatk, która w niezwykły sposób opowie o świecie roślin.


STREFA PLASTYCZNA
...będzie między fontanną a Domem Zdrojowym. Tam osoby lubiące plastykę będą mogły w różnych technikach (np. decoupage) ozdobić elementy drewniane, wśród których będą również fragmenty sopockiego mola, a także nauczyć się robienia ozdób np. bransoletek.


STREFA TANECZNA
Przed fontanną odbędzie się również taneczna zabawa z warsztatami dla najmłodszych, pokazami i tanecznym pojedynkiem o Puchar Sopockiego Molo wręczony przez zwycięzcę pierwszej edycji You Can Dance - Macieja Florka.


STREFA HIPPICZNA
Kolejną atrakcją będzie świat jeździecki między fontanną a Strefą Przyrodniczą. Obędą się konkursy na koniach na patyku. Specjalnie zostaną przewiezione z sopockiego hipodromu przeszkody, przez które skaczą konie na konkursach hippicznych. Będzie można z bliska zobaczyć zabytkową bryczkę i wziąć udział w we wspólnym, kilkusetosobowym tańcu CSIO 5* prowadzonym przez Macieja Florka (około godz. 15:00).


Dodatkową atrakcją będzie konfrontacja stylów DJ-skich w ramach Lay's Summer Tour na Molo.