24-godzinny wyścig Le Mans transmitowany na żywo w Sopocie oraz wystawa zabytkowych i współczesnych samochodów Porsche (sobota-niedziela)

 

 

 

MOLO W SOPOCIE
13-14 czerwca (sobota-niedziela)

TRANSMISJA W KAWIARNI "KOŁO MOLO" PRZY FONTANNIE
POKAZY SAMOCHODÓW PORSCHE NA PLACU PRZED FONTANNĄ

wstęp wolny

TRANSMISJA NA MOLO
wstęp na na zasadach ogólnych
miejsce na leżakach – bezpłatne

PTH Kąpielisko Morskie Sopot, Automobilklub Orski, Kawiarnia Koło Molo, Outdoor Cinema, Eurosport oraz Porsche Polska zapraszają na wieczorną transmisję 24-godzinnego wyścigu Le Mans na sopockim Molo oraz wystawę zabytkowych i współczesnych samochodów Porsche. Wyścig rozpocznie się o godzinie 15:00 w sobotę 13 czerwca i zakończy się również o godzinie 15:00 w niedzielę 14 czerwca.


Program imprezy:

13 czerwca (sobota)
od godz. 14:00 - Plac przy fontannie: wystawa zabytkowych i współczesnych samochodów Porsche
od godz. 15:00 - Kawiarnia Koło Molo przy fontannie: transmisja wyścigu Le Mans 24 h
od godz. 22:00 - Molo, pomost za bramkami: wieczorna transmisja wyścigu Le Mans 24 h

14 czerwca (niedziela)
od godz. 10:00 - Kawiarnia Koło Molo przy fontannie: transmisja wyścigu Le Mans 24 h
14:30 - 15:00 - Kawiarnia Koło Molo przy fontannie: finał wyścigu Le Mans 24 h


24-godzinny wyścig Le Mans (24 Heures du Mans) to klasyk wśród wyścigów długodystansowych. Pierwszy start odbył się w maju 1923 roku, a najlepsza para kierowców przejechała w ciągu doby 2209 km. Dzisiaj trzyosobowe załogi wspiera nawet kilkaset osób z zaplecza technicznego, a najlepsi kierowcy w ciągu 24 godzin pokonują ponad 5000 km. Dlatego Le Mans 24h jest traktowany przez inżynierów jako decydujący sprawdzian dla najnowszych technologii.

W ubiegłym sezonie, po 16 latach przerwy, Porsche powróciło do rywalizacji w tym legendarnym wyścigu z Porsche 919 Hybrid (klasa LMP1).

Dla marki z Zuffenhausen to wielkie wydarzenie - do dzisiaj pozostaje ona najbardziej utytułowanym producentem samochodów w historii słynnego maratonu, z rekordową liczbą 16 zwycięstw (w tym siedem z rzędu).

Na fanów wysokich obrotów i sportowej rywalizacji czekają wyjątkowe atrakcje: wieczorna transmisja wyścigu, przygotowana przez Porsche Polska we współpracy ze stacją telewizyjną Eurosport oraz sobotnia wystawa zabytkowych i współczesnych samochodów Porsche.

Od godziny 22:00 w sobotę zmagania kierowców w Le Mans będzie można śledzić na największym w Polsce ekranie, ustawionym na sopockim Molo. Każdy, kto zasiądzie w specjalnie stworzonym na tę okazję kinie, poczuje się jak na trybunach toru Circuit de la Sarthe. Transmisji będą towarzyszyć niepowtarzalne wrażenia dźwiękowe, potęgowane przez bliskość plaży i morza. Chętni do obejrzenia całego wyścigu mogą jednak przyjść do strefy Porsche w kawiarni Koło Molo przy fontannie już w chwili startu, 13 czerwca o godzinie 15:00.


Więcej informacji:
Ewa Towarek - Outdoor Cinema
tel. 507 060 126
ewa@kinoletnie.pl

Trefl Sopot
Ogniwo Sopot
SKLA
PTTK SOPOT
ZSH
Sopockie Morsy