ZAPOWIEDŹ WYŚCIGÓW PŁYWACKICH DOOKOŁA MOLO

 

W najbliższą sobotę nastąpi inauguracja kolejnej edycji Wyścigów pływackich dookoła sopockiego molo – Timex Cup 2015 organizowanych przez sopocki MOSiR.

Nad imprezą Patronat objął Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

 

Impreza ma trzy odsłony – 25 lipca oraz 8 i 29 sierpnia a jej główny sponsor - Marka „Timex” - słusznie kojarzona jest z wielkimi wydarzeniami sportowymi na świecie - maratonem nowojorskim i londyńskim czy mistrzostwami triatlonowymi na Hawajach.

 

Wszystko zaczęło się w 1986r. gdy Timex zaprosił do współpracy kubańskiego maratończyka Alberto Salazaara, amerykańską biegaczkę i rekordzistkę świata Mary Decker Slaney oraz projektanta Johna Houlihana - mieli przekuć doświadczenia sportowców w urządzenie idealne. Tak powstał pierwszy model Timex Ironman, który zrewolucjonizował historię zegarków sportowych. Każdy z uczestników sopockich, morskich zmagań przy odrobinie szczęścia będzie mógł wejść w posiadania takiego zegarka.

 

Miłośników pływania i aktywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy do udziału w zawodach lub kibicowania z plaży lub mola.

Uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania dystans ok. 1200 metrów a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwało sopockie WOPR.

Rywalizacja odbywać się będzie w 6 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz kategorii open. Timex Cup ma trzy odsłony – 25 lipca oraz 08 i 29 sierpnia.

 

Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów od godz. 9.00. – 11.30. na plaży przy „Czarnej Perle” /wejście na plażę nr 19/”. Start wyznaczono w samo południe.

 

Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal, przewidziane są również nagrody.

Imprezę wspierają Firmy: „Timex” i „Ziaja”.