XXIII Memoriał Edwarda Hodury

W dniach 8-9 sierpnia na plaży przy sopockim molo królowało rugby.

W XXIII Memoriale Edwarda Hodury uczestniczyło 38 zespołów z całej Polski, blisko 500 uczestników rywalizowało w trzech turniejach: Mistrzostwa Polski kobiet, Mistrzostwa Polski mężczyzn, Sopot Beach Rugby.

Przy bardzo gorącym dopingu licznej widowni wspaniałej pogodzie, w dwa dni rozegranych zostało blisko 100 meczy. Gry eliminacyjne rozgrywane były w czasie 2 x 3 minuty, mecze finałowe 2 x5 minut.

Podczas niedzielnych finałów rozegrano także mecz Przyjaciół Rugby z All Stars Ogniwo Sopot w którym wystąpili m.in. Jacek Karnowski i nowy prezes PZR Krzysztof Liedel. Przy dopingu Dariusza Michalczewskiego i wielu wspaniałych gości mecz zakończył się remisem 3:3. Jarosław Hodura główny organizator Memoriału wspierany przez Gminę Miasta Sopot, MOSiR Sopot, PZR, nie krył radości, ponieważ była to największa impreza tego typu w Polsce. Zawody promowały walkę z dopingiem, grę fair play oraz edukację środowiskową.