SPRAWOZDANIE – „Family Cup” w pływaniu

 

Sopocki MOSiR oraz Stowarzyszenie „Family Cup” zorganizowali na Krytej Pływalni przy ul. Haffnera 57 IX Mistrzostwa Polski w Pływaniu "Family Cup" 2015 – współzawodnictwo Województwa Pomorskiego.

Do rywalizacji zgłosiła się blisko setka uczestników, która po raz pierwszy mogła ścigać się nie tylko w stylu dowolnym, ale i zmiennym. Teraz wszyscy czekają z niecierpliwością na wyniki z innych województw, bowiem najlepsi wyłonieni zostaną korespondencyjnie, na zasadzie porównania czasów.

Najwięcej oklasków zebrał najmłodszy - 3-letni Marek Filipski z Sopotu, zaś najbardziej zaawansowany wiekiem był 60- letni Tadeusz Kaniewski, również mieszkaniec Sopotu.

Tą najbardziej prestiżową – konkurencję rodzinną – wygrała rodzina Zamarripa z Gdyni, która okazała się najszybsza w sztafecie, pokonując osiem innych familii. Skład zespołu składał się z trzech członków rodziny w konfiguracji: rodzice + dziecko lub dziadek/babcia + mama/tata + dziecko.
 

Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy a wszyscy słodki poczęstunek oraz wzięli udział w losowaniu nagród-niespodzianek.

Zwycięzcy:
r. 2009 i młodsi - 12,5 m. - styl dowolny
nazwisko, imię                  czas                   miejscowość
Mądry Maja                      15.380                Lisewo
Wykrzykowski Antoni         9.590                Sopot

pozostałe kategorie wiekowe - 25 m. - styl dowolny
Natalia Brunejko               20.990                Gdańsk
Dawid Sikorski                  22.180                Gdańsk
Marta Fitek                       17.650                 Rumia
Maciej Kurr                       16.920                Rumia
Natalia Patalan                16.160                 Gdańsk
Karol Kaliński                   13.890                Gdańsk
Zuzanna Bańkiewicz        14.930                Gdańsk
Adam Wrzałek                 16.910                 Gdańsk
Anna Wójcikowska          17.110                 Gdańsk
Krzysztof Żygenda           13.300                 Gdynia
Ewelina Kaniewska          22.430                 Sopot
Damian Kaniewski           14.880                  Sopot
Marta Kopacz                   21.660                 Gdańsk
Adam Nadolski                13.460                  Gdańsk
Anna Raszuk                   25.610                  Sopot
Piotr Trojanowski             13.050                 Gdynia
Tadeusz Kaniewski          17.450                 Sopot

Klasyfikacja 100 m. stylem zmiennym
1 Anna Wójcikowska         1.37,67               Gdańsk
2 Marta Mądry                   1.39,80               Kamlarki
3 Aleksandra Wójcikowska 1.44,76             Gdańsk

1 Piotr Trojanowski             1.12,22             Gdynia
2 Adam Nadolski                1.13,36             Gdańsk
3 Krzysztof                          1.17,25            Gdynia

Klasyfikacja Rodzinna Family Cup 2015 Sopot 
/rywalizowało 9 rodzin, dopuszczalna konfiguracja: rodzice + dziecko lub dziadek/babcia + mama/tata + dziecko/

Miejsce Czas Rodzina
1 1.05,58 Zamarripa: Mario-Karol, Karolina, Mario /Gdynia/
2 1.05,79 Wójcikowscy: Aleksandra, Anna, Marek /Gdańsk/
3 1.09,98 Burdyn: Jacek, Marcin, Mariusz /Gdańsk/