Nowe otwarcie stadionu rugby w Sopocie.

 

4 października na odnowionym stadionie rugby im. E. Hodury w Sopocie będzie dniem pełnym sportowych i… jedzeniowych inspiracji. Piknik rodzinny, podczas którego na uczestników czekać będą foodtrucki, strefa piknikowa, strefa dziecięca i sportowa, a także rozgrywki „siódemek” poprzedzą uroczyste odsłonięcie tablicy tragicznie zmarłego sopockiego rugbisty Waldemara Zajczonko. Po pierwszym honorowym wykopie piłki na odnowionym stadionie, rozpocznie się mecz Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot, a po nim rozgrywki Ogniwiacy kontra Urząd Miasta.

 

To właśnie 4 października stadion przy ul. Jana z Kolna będzie miał swój oficjalny debiut po renowacji, która obejmowała m.in. nowe boisko o nawierzchni sztucznej trawy o wymiarach 127m x 80m wraz z wyposażeniem w sprzęt sportowy taki jak: bramki do rugby, ławki dla zawodników, trenerów i sędziów, tablica wyników, oświetlenie boiska i rozebranie starego budynku a w jego miejsce postawienie nowego budynku technicznego wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Nowy obiekt będzie użytkowany przez Miejski Klub Sportowy Ogniwo Sopot, który swoją działalność prowadzi w tym miejscu od 1963 roku. To właśnie pamięć o jednym z bardziej zasłużonych jego członków, o Waldemarze Zajczonko, Sopocianinie, pasjonacie sportu, który był reprezentantem polskiej drużyny w rugby przypominać ma tablica pamiątkowa, której odsłonięcie nastąpi o godz. 16.00.

 

Wcześniej, jeszcze przed południem rozegrane zostaną się mecze „siódemek” w Turnieju Pucharu Polski w rugby 7 w ramach I Memoriału Waldemara Zajczonko. O godzinie 13.00 rozpocznie się piknik rodzinny, którego jedną z głównych atrakcji będzie zlot foodtracków, dzięki którym będzie można spróbować najróżniejszych dań: od meksykańskich potraw po przyrządzone według oryginalnych receptur burgery.  Najmłodsi będą mogli spędzić czas w strefie dziecięcej zlokalizowanej na tyłach odmalowanych trybun, gdzie dorośli będą mogli odpocząć na leżakach i zjeść pod parasolami, podczas gdy dla ich pociech prowadzone będą zajęcia rugby. Będzie można też odwiedzić strefę dziecięcą koszykarskiego Trefla Sopot,  który w tym roku świętuje XX-lecie drużyny. Dla początkujących sportowców przygotowany zostanie tor przeszkód, a młodsi i starsi będą mogli spróbować swoich sił w grze w boule. Dla aktywnych dorosłych zorganizowane zostaną zajęcia fitness. Podczas trwania pikniku na płycie boiska odbędą się mecze miniżaków i żaków z sopockich szkół sprofilowanych na rugby.

 

Ok. godz. 16 rozpocznie się uroczystość oficjalnej inauguracji odnowionego stadionu.

 

„Kilkadziesiąt lat temu w Sopocie powstało jedno z centrów rugby – sportu dla odważnych i inteligentnych ludzi. Tradycja zobowiązuje. Dlatego teraz możemy otwierać nowe boisko na stadionie im. E. Hodury. Upamiętnimy także młodego Sopocianina, który zginął, gdyż nie zgadzał się z komunistyczną rzeczywistością. Ulica prowadząca na stadion otrzyma imię Waldemara Zajczonki” – mówi Prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

 

Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy działalność odnowionego stadionu oficjalnie zainicjuje honorowy wykop pierwszej piłki. Po uroczystości rozpocznie się mecz rugby między Ogniwem a Lechią. Warto przypomnieć, że na stadionie rugby przy ul. Jana z Kolna nie tylko została odnowiona murawa, lecz zakupiono także nowe bramki oraz tablicę wyników – wszystko po to aby kibicom zapewnić emocje na najwyższym poziomie, zawodnikom – maksymalny komfort gry oraz by w kolejnych pokoleniach wskrzeszać chęć kontynuowania szlachetnych tradycji sopockiego rugby. Przedsięwzięcie miało także na celu poprawę stanu technicznego obiektów sportowych, tak by osiągnięte zostały standardy zgodne z Międzynarodową Organizacją Rugby IRB oraz FIFA.

 

 

4 października 2015 na stadionie rugby im. E. Hodury przy ul. Jana z Kolna w Sopocie:

 

9.30-15.00 mecze siódemek Turniej Pucharu Polski w rugby 7 | I Memoriał Waldemara Zajczonko

13.00-18.00 festiwal foodtrucków ustawionych przed wejściem na trybuny

13.00-18.00 strefa dziecięca za trybunami, a w niej: strefa piknikowa – ławki i parasole do odpoczynku, zajęcia rugby dla dzieci, DJ, strefa Trefla - zapowiedź obchodów XX-lecia drużyny Trefla, strefa dziecięca, tor przeszkód dla dzieci, gra w boule, pole do gry w piłkę nożną, fitness oraz wiele innych atrakcji dla starszych i młodszych

15.00-16.00 mecze juniorów z sopockich szkół - dwa mecze miniżaków i żaków

16.00 Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Waldemara Zajczonko, po którym nastąpi honorowy wykop pierwszej piłki na nowej płycie boiska, której dokona przedstawiciel zwycięskiej drużyny juniorów

Ok. 16.20 MECZ

Po meczu: rozgrywki rugby UM Sopot kontra Ogniwo i mecz piłki nożnej

 

 

Wstęp wolny.

 

 

Dodatkowe informacje:

Bartosz Olszewski

Dyrektor Miejskiego Klubu Sportowego Ogniwo Sopot

Tel. 795 944 441

ul. Jana z Kolna 18

81-741 Sopot

58 551 26 35

www.rugbyogniwosopot.pl