Relacja z zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Sopotu.

 

24 października sopocki MOSiR zorganizował na Krytej Pływalni przy ul. Haffnera Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Sopotu. W imprezie wzięło udział 129 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów, w tym m.in. reprezentanci WaSpo Nordhorn z Niemiec.

Tradycyjnie już najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja najmłodszej kategorii wiekowej – do 12 lat /najmłodszym uczestnikiem był 9-letni Mikołaj Filipiak z „Siódemki” Sopot/. Dla dużej części były to pierwsze w życiu zawody, dlatego

na trybunach można było zaobserwować żywo dopingujących rodziców.

Najlepsi w swoich rocznikach nagrodzeni zostali pucharami i zegarkami /wyniki w poszczególnych konkurencjach przeliczone zostały wg punktacji wielobojowej/. Warto podkreślić, że nie tylko zwycięzcy, ale każdy uczestnik wrócił z Sopotu z nagrodą.

Imprezę wsparły Firmy: „Timex”, „Ziaja” oraz PGE Atom Trefl

Najlepsi uczestnicy zawodów:

Patrycja Kreft „Dwójka Morena” Gdańsk 100 m. st. dow. 1:11.01 /370 pkt./

Zuzanna Harasimowicz „Dwójka Morena” Gdańsk 400 m. st. dow. 4:54.06 /507/

Weronika Kuropatwa „Żabianka” Gdańsk 100 m. st. grzb. 1:08.20 /525 pkt./

Marianna Wrońska „Siódemka” Sopot 100 m. st. dow. 1:03.57 /516 pkt./

Zuzanna Suchcicka MOSiR Sopot 400 m. st. dow. 4:49.62 /530 pkt./

Jan Chrzanowski „Dwójka Morena” Gdańsk 400 m. st. dow. 5:25.10 /278 pkt./

Igor Gumiński „Dwójka Morena” Gdańsk 400 m. st. dow. 4:46.95 /404 pkt./

Krystian Opała „Dwójka Morena” Gdańsk 4:27.11 /501 pkt./

Cyprian Krassowski „Siódemka” Sopot 4:34.61 /461 pkt./

Michał Lewiński MOSiR Sopot 4:22.17 /530 pkt./

Zwycięzcy w poszczególnych rocznikach:

100 m. st. dowolnym

Patrycja Kreft „Dwójka Morena” Gdańsk 1:11.01 /370 pkt./

Nikola Palska „Delfin” Gdynia 1:06.15 /458 pkt./

Natalia Łuszczyńska „Dwójka Morena” Gdańsk 1:05.91 /463 pkt./

Marianna Wrońska „Siódemka” Sopot 1:03.57 /516 pkt./

Zuzanna Suchcica MOSiR Sopot 1:03.57 /516 pkt./

Fabian Sokołowski „Dwójka Morena” Gdańsk 1:09.13 /274 pkt./

Jakub Kruczek „Siódemka” Sopot 1:01.65 /387 pkt./

Michał Urbański „Delfin” Gdynia 1:00.38 /412 pkt./

Cyprian Krassowski „Siódemka” Sopot 58.91 /443 pkt./

Dawid Dymek MAL WOPR Malbork 56.82 /494 pkt./

100 m. st. motylkowym

Helena Schwarz „Siódemka” Sopot 1:16.41 /365 pkt./

Agnieszka Bylińska „Żabianka” Gdańsk 1:13.30 /413 pkt./

Maria Migdał „Żabianka” Gdańsk 1:14.92 /387 pkt./

Julia Sobczyńska MAL WOPR Malbork 1:13.76 /405 pkt./

Kacper Gwóżdż „Siódemka” Sopot 1:22.79 /200 pkt./

Jakub Kruczek „Siódemka” Sopot 1:08.48 /353 pkt./

Aleksander Karmelitow „Dwójka Morena” Gdańsk 1:12.20 /301 pkt./

Szymon Romaniec „Delfin” Gdynia 1:04.11 /431 pkt./

Mateusz Nowy „Delfin” Gdynia 1:02.96 /455 pkt./

100 m. st. grzbietowym

Patrycja Kreft „Dwójka Morena” Gdańsk 1:18.81 /340 pkt./

Magdalena Lewandowska „Żabianka” Gdańsk 1:17.63 /356 pkt./

Weronika Kuropatwa „Żabianka” Gdańsk 1:08.20 /525 pkt./

Julia Sobczyńska MAL WOPR Malbork 1:14.94 /395 pkt./

Clara Schiphorst WaSpo Nordhorn 1:19.12 /336 pkt./

Tomasz Truszkowski “Siódemka” Sopot 1:20.38 /225 pkt./

Igor Gumiński „Dwójka Morena” Gdańsk 1:07.92 /374 pkt./

Kornel Dubiel „Żabianka” Gdańsk 1:08.80 /359 pkt./

Szymon Romaniec „Delfin” Gdynia 1:03.89 /449 pkt./

Damian Górski MAL WOPR Malbork 1:08.73 /361 pkt./

100 m. st. klasycznym

Olga Giza „Dwójka Morena” Gdańsk 1:37.24 /263 pkt./

Zofia Wykrzykowska „Siódemka” Sopot 1:22.98 /424 pkt./

Klaudia Ropela „Żabianka” Gdańsk 1:20.16 /470 pkt./

Oskar Sawicki „Dwójka Morena” Gdańsk 1:34.47 /203 pkt./

Aleksander Jarecki „Dwójka Morena” Gdańsk 1:19.05 /348 pkt./

Christopher Plangemann WaSpo Nordhorn 1:31.22 /226 pkt./

400 m. st. dowolnym

Zuzanna Harasimowicz „Dwójka Morena” Gdańsk 4:54.06 /507 pkt./

Weronika Kuropatwa „Żabianka” Gdańsk 4:55.42 /500 pkt./

Marianna Wrońska „Siódemka” Sopot 4:54.25 /506 pkt./

Zuzanna Suchcicka MOSiR Sopot 4:49.62 /530 pkt./

Jan Chrzanowski „Dwójka Morena” Gdańsk 5:25.10 /278 pkt./

Igor Gumiński „Dwójka Morena” Gdańsk 4:46.95 /404 pkt./

Krystian Opała „Dwójka Morena” Gdańsk 4:27.11 /501 pkt./

Cyprian Krassowski „Siódemka” Sopot 4:34.61 /461 pkt./

Michał Lewiński MOSiR Sopot 4:22.17 /530 pkt./

 

 

1/3
Trefl Sopot
Ogniwo Sopot
SKLA
PTTK SOPOT
ZSH
Sopockie Morsy