Relacja z biegu "Sopocka Wiosna na 5"

 

W minioną sobotę MOSiR Sopot , „The North Event” oraz „Ergo Arena” zorganizowali imprezę biegową pod Patronatem Prezydenta Sopotu - „Sopocka Wiosna na 5”. Jej głównym celem było uczczenie drugiej rocznicy organizacji przez Sopot Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce /07-09.03.2014r. w „Ergo Arenie”/.

Po niewątpliwym sukcesie organizacyjnym tej imprezy aktualnie Sopot stara się o prawo organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2018 roku.

„Sopocką wiosnę na 5” rozpoczęły biegi dzieci i młodzieży na dystansach 200 m. , 500 m. i 1000 m. a trasa zlokalizowana była na Placu Kuracyjnym

Najwięcej braw otrzymali najmłodsi startujący w kategorii do 5 lat i 6-7 lat, których mocno dopingowali na trasie rodzice. Emocji zresztą nie brakowało i w pozostałych wyścigach a na słowa uznania zasługują wszyscy uczestnicy sopockiej rywalizacji.

Start biegu głównego na 5 km. odbył się po tunelem na wysokości mola a trasa wiodła wzdłuż linii brzegowej, głównie Aleją Wojska Polskiego.

Meta usytuowana została przy „Ergo Arenie”.

Najszybciej linię mety wśród kobiet minęła Ewelina Paprocka , pokonując trasę w 17 minut i 19 sekund.

Natomiast wśród mężczyzn ponownie, jak przed rokiem, okazał się Mateusz Niemczyk, który uzyskał czas: 0:15:21

Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety /w tym pamiątkowe medale/ a najlepsi nagrody.

Imprezę wsparły Firmy: „Ziaja”, „Timex”, „Elite Gym” Sopot , Coca-Cola, Mud Max oraz „PGE Atom Trefl” Sopot.

Podczas trwania imprezy wolontariusze wspierający akcję „Irek i rak. Maraton o życie” zbierali datki na operację Irka. On sam był jednym z uczestników biegu.

 

Wyniki z biegu na 5 km

 

Wyniki biegu dzieci i młodzieży

 

 

Po zakończeniu biegu “Sopocka Wiosna na 5” zdarzył się niemiły incydent przy odbiorze rzeczy z depozytu.
Zaginął worek z rzeczami o numerze 42, w którym były m.in. dokumenty, klucze i telefon z GPS. Sprawa została zgłoszona na policję.
Jeżeli ktoś znalazł ów depozyt, proszony jest o zwrot do biura MOSiR-u (bez żadnych konsekwencji).