„Irek i rak - Maraton o życie.”

 

Irek Maciejewski biega od sześciu lat. Ma już na swoim koncie pięć maratonów i niezliczoną ilość biegów na krótszych dystansach. Podobnymi, a może nawet większymi osiągnięciami, może się pochwalić się niejeden uczestnik biegu „Sopocka wiosna na 5”. Ale historia Irka jest wyjątkowa. W lutym 2013 dowiedział się o poważnej chorobie, jaką jest nowotwór ślinianki. Od tego czasu przeszedł prawdziwą gehennę - operacje, naświetlenia, chemioterapie. To nie zabiło w nim miłości do biegania. Co więcej, w 2015 roku kilka miesięcy po operacji przebiegł maraton. - Znam tylko dwóch polskich biegaczy z chorobą nowotworową, którzy potrafili pokonać maraton. Jednym z nich jest Antoni Cichończuk, a drugim Irek Maciejewski. Antek pokonał raka. Wierzę też, że Irek przetrwa ten trudny moment w swoim życiu - przyznaje Radosław Dudycz, wielokrotny medalista mistrzostw kraju w biegach długodystansowych.

 

Irek wciąż walczy z rakiem. W najbliższym czasie czeka go nowatorska metoda leczenia tzw. terapia genowa. Niestety, NFZ nie refunduje leczenia, dlatego Irek prosi o pomoc. - Środki finansowe, które otrzymuję od ludzi dobrej woli, są dla mnie zastrzykiem nadziei pozwalającym uwierzy

, że zwyciężę w tym najcięższym maratonie jaki mi przyszło pokonać - mówi Irek.

 

Irek pobiegł 12 marca razem z Wami i swoimi przyjaciółmi. - Irka znam od wielu lat, to wspaniały człowiek, który naprawdę zasługuje na pomoc. Ma wspaniałą rodzinę, oddanych przyjaciół - dodaje Arek Kamiński, uczestnik biegu.

 

 

Na starcie, a także przy na molo wolontariusze wspierający akcję „Irek i rak - Maraton o życie”  rozdawali ulotki oraz zbierali pieniądze na leczenie Irka.

 

 

 

Pomóc Ireneuszowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” 

Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “432 pomoc w leczeniu Ireneusza Maciejewskiego”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Ireneusza: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “432 pomoc dla Ireneusza Maciejewskiego”