Sprawozdanie z festynu połaczonego z turniejem.

 

W minioną sobotę Sp „Lokomotywa”, sopocki MOSiR oraz Sopocka Akademia Piłkarska zorganizowali na sopockich błoniach z okazji zbliżającego się „Dnia Dziecka” Festyn rekreacyjno –sportowy.

W programie imprezy oprócz licznych zabaw i konkursów był również Turniej piłki nożnej dla r. 2008 i młodszych /w zał. wyniki/. Dla większości uczestników piłkarskich zmagań był to pierwszy turniej w życiu, dlatego towarzyszyły rozgrywkom wielkie emocje. Nie mniej przeżywali mecze licznie zgromadzeni rodzice, którzy przez cały czas trwania imprezy głośno dopingowali swoje pociechy. Wszystkie zespoły nagrodzone zostały pucharami a uczestnicy medalami, natomiast indywidualnie wyróżnieni zostali: Bartek Kolibski /AS Pomorze/ - najlepszy bramkarz i Wojciech Zientarski /SAP Rekiny/ - najlepszy zawodnik.

 

Poniżej link do zdjęć:

https://www.wetransfer.com/downloads/fd7c923071f92f44a69ddb2b4dab4c0120160613170453/1de1aa

 

https://we.tl/5PYkD9hMNT

 

Relacja trenera:

Zbiórka 8:30 Panowie z Mosir Sopot przygotowane boiska, rozpoczęcie turnieju 9:00 rano, pierwsi goście -widzimy drużyny z innych miast. Trenerzy pierwsze wrażenie, myślenie gdzie my przyjechaliśmy! Sopot turniej nie pewność??? gdzie Panowie sędziowie kiedy to się rozpocznie? Myślenie te zaraz zostało przerwane bo mecze ruszyły zgodnie z planem

Rozpoczęcie turnieju pierwsze mecze na boisku A SAP Rekiny z Bałtykiem Gdynia na boisku B Gedania Gdańsk z Karlikowo Sopot.

Dzieci biegające w pierwszych meczach zaczynają zarażać dobrą atmosferą inne kluby oraz ich rodziców, zaczyna się kibicowanie, dopingowanie młodych żaków z rocznika 2008. Słychać Sopocka, Sopocka tak się krzyczy gdy młodzi adepci z akademii kopią piłkę. do Sopotu zawitało 9 drużyn na ten turniej z Gdyni, Gdańska oraz Tczewa. Turniej nabiera tępa mecz po meczu, dużo przypadku bo przecież to małe dzieci i nie można stawiać na wynik tylko patrzeć by się dzieci dobrze bawiły takie jest zadanie trenerów, rodziców stojących z boku, Panów sędziów by nie przeszkadzać w grze maluchów, sędziowanie z tolerancją na różne zachowania małych sportowców. Turniej rozgrywany w systemie każdy z każdym w meczach po 10min bez biegania i zastanawiania się przez dzieci czy wejdę do półfinału czy też finału, myślenie zaraz mam kolejny mecz!

10:00 rozpoczęcie festynu przez Szkołę Lokomotywa dużo atrakcji dla młodych adeptów piłka, turniej to nie tylko granie w nią ale też i ciekawość na inne proponowane zabawy. Godzina 10:30 przyjazd smakołyków które wnosi Pani Magda dla chłopców od partnera akademii Pana Andrzeja i Pawła Szydłowskich tyle tego że dzieci i rodzice nie mogą wszystkiego zjeść, po nabraniu energii powrót do meczy które przebiegają bardzo sprawnie.

turniej rozpędzony nie ma jak tego zatrzymać, dzieci wspaniale się czują, rodzice nie wprowadzają złych emocji tylko kulturalnie kibicują. Spoglądanie na nagrody ufundowane przez MOSIR Sopot, Sopocką Akademię Piłkarską oraz Prezesa STS Pana Wildy.

Koniec 12:50 rozdawanie nagród, medali, pucharów godzina 13:00

wynik końcowy wygrywa zespół AP Marko Gol który nie miał nawet rezerwowych z przyczyn nie wiadomych-dzieci może się rozchorowały!!! II miejsce Gedania Gdańsk. I tu teraz największa przypadłość która się powtarza  zespoły z III i IV miejsca czyli AS Pomorze i SAP Rekiny nie przegrały żadnego meczu, zespoły wyżej przegrały a mimo to były wyżej. Zespoły AS Pomorze i SAPU dzieliły się remisami w paru meczach.

Patrząc na to ile radości, szczęścia można sprawić Dzieciom nie zastąpione, nie kupimy tego tak po prostu...

trener Kozubski Adam SAP

 

 

WYNIKI