Relacja z III Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 1999 i młodsi

i kategorii Open z cyklu ZIAJA Cup

 

Trzeci turniej siatkówki plażowej lata 2016 na sopockiej plaży rocznika 1999 i młodsi z cyklu Ziaja Cup ze względu na panujące warunki atmosferyczne i niekorzystne prognozy nie odbył się i został przełożony na 12.08.2016. Turniej w kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowany przez sopocki MOSiR odbywał się bez zakłóceń w idealnej pogodzie dla grających bez wiatru i upalnego słońca.

 

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup w którym uczestniczyło 18 par podzielonych na 6 grup 3-zespołowych awans uzyskiwali zwycięzcy grup i 2 zespoły dolosowane z drugich miejsc. Turniej miał obsadę międzynarodową w osobach pań Susany Agerius i Agnieszki Gaweł ze Szwecji, Andrzeja Skórskiego z Londynu i przemiłych gości z Jastrzębia Zdrój Państwa Izabeli i Sebastiana Marczyńskich, którzy zachwycili poziomem sportowym i byli o krok od awansu do fazy pucharowej. Spotkanie finałowe było bardzo emocjonujące i stało na bardzo wysokim poziomie. Para Mateusz Zięba i Jan Krasiński prowadząc 18:15 w końcówce seta ugrali tylko 1 pkt. i przegrali finał 21:19 z parą Jakub Sulima i Adrian Białecki. W spotkaniu o 3 miejsce bracia Adam i Michał Ryńscy, którzy dostali się do fazy pucharowej z II miejsca wygrali z rewelacją rozgrywek grupowych parą Mikołaj Rochna i Igor Kopeć 21:13.

 

Po trzech turniejach w klasyfikacji Lata 2016 na prowadzeniu z 11 pkt. Daniel Koska z Sopotu a tuż za nim z 9 pkt. para Paweł Huliński, Przemysław Smereka z Sopotu i Wojciech Małecki z Gdyni. Do zakończenia zmagań zostały jeszcze 2 turnieje 20 i 27 lipca 2016. Za zwycięstwo w całym cyklu zawodnicy otrzymują zegarki firmy Timex. Regulamin turniejów siatkówki plażowej na stronie www.mosir.sopot.pl

 

Imprezę wsparły firmy: Ziaja, CityFit Gdańsk, U7, Arrows Games oraz Timex.

 

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

 

ĆWIERĆFINAŁ:

 

Jakub Sulima, Adrian Białecki (Bartoszyce, Gołdap) – Rafał Dobrowolski, Maciej Polański (Gdynia, Gorzów Wlkp.) 21:13

Mikołaj Rochna, Igor Kopeć (Gdynia) – Tadeusz Paszkowski, Andrzej Skórski (Sopot, Londyn) 21:15

Mateusz Zięba, Jan Krasiński (Ogrodniki, Gdynia) – Maciej Konkol, Wojciech Małecki (Gdynia) 21:12

Adam Ryński, Michał Ryński (Gdynia) – Kamil Szlejter, Łukasz Paszkowski (Gdańsk) 21:13

 

 

PÓŁFINAŁ:

Sulima, Białecki – Rochna, Kopeć 21:18

Zięba, Krasiński – Ryński, Ryński 21:14

 

 

o III msc.

Ryński, Ryński – Rochna, Kopeć 21:13

 

 

o I msc.

Sulima, Białecki – Zięba, Krasiński 21:19