Relacja z I Wyścigu pływackiego dookoła molo Timex Cup 2016

pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu

Za nami inauguracyjny Wyścig pływacki dookoła mola Timex Cup 2016. Impreza, która odbywa się pod Patronatem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, nawiązuje do lat międzywojennych, kiedy morska rywalizacja była bardzo popularna. Sopocki MOSiR reaktywował tę tradycję w 1999 roku.

Na starcie wyścigu stanęło 131 uczestników którzy mieli do przepłynięcia dystans 1200 m. Śmiałków oklaskiwała rzesza kibiców usytuowana na plaży i na molo. Nad bezpieczeństwem pływających czuwał Sopocki WOPR.

Słowa uznania i brawa należą się wszystkim uczestnikom, ale największe – uwaga – 86 letniemu Lucjanowi Prządo

z UKS „Polonia” Warszawa, który w znakomitym stylu poradził sobie z wyzwaniem. Wśród pań najbardziej zaawansowana wiekiem była 69-letnia Krystyna Skosolas „Gdyńskie Morsy” zaś najmłodszym startującym 11-letni Wiktor Mois UKS 7 Sopot.

Najszybciej trasę pokonali mężczyżni. Zwyciężył Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn /Finalista Mistzrostw Polski Seniorów na dyst. 200 m. st. motylkowym, od lat stały bywalec na podium sopockiej imprezy/, który potrzebował na to 15 i pół minuty, drugi był Mateusz Konopka WOPR Sopot /wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów/ a trzeci Paweł Frączek MKP Gdańsk / finalista Mistrzostw Polski Juniorów/.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Zofia Wykrzykowska UKS 7 Sopot /zawodniczka Kadry Narodowej Młodzików/, druga była Weronika Majewska „Manta” Kochłowice, trzecie miejsce zajęła Emilia Saczyńska „Warsaw Masters Team”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody a imprezę wsparły firmy „Timex” i „Ziaja”.

Kolejne wyścigi Timex Cup 2016 zaplanowane są na 06.08. i 20.08.2016r.