Relacja i klasyfikacja z III Wyścigu Pływackiego Dookoła Molo Timex Cup 2016

Pod Patronatem Prezydenta Sopotu

 

Zakończyła się już tegoroczna edycja Wyścigów pływackich dookoła mola Timex Cup 2016 organizowanych przez sopocki MOSiR. Patronat nad imprezą objął Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Finałowe zawody odbyły się przy bezwietrznej, ciepłej pogodzie i temperaturze wody 19 stopni Celcjusza.

 

Na starcie stanęło 137 uczestników (42 kobiety i 95 mężczyzn) gorąco oklaskiwanych przez kibiców usytuowanych na molo i plaży. Do przepłynięcia był dystans 1200 m.

 

Ostatni wyścig decydował o końcowej klasyfikacji Timex Cup /liczono punkty zdobyte w dwóch startach/. Tak było m.in. w kat. open mężczyzn. Najszybszym okazał się Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn ( Finalista Mistrzostw Polski seniorów na dystansie 200 m. stylem motylkowym), który tym samym tryumfował w całym cyklu. Drugi na metę przypłynął Krzysztofa Ollera z Kormorana Olsztyn( medalista Mistrzostw Polski Juniorów 14, 15, 16 lat), trzeci był Maciej Brużdziak z Kormoran Olsztyn (finalista Mistrzostw Polski) natomiast Mateusz Konopka WOPR Sopot /wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów/ ponownie musiał się zadowolić czwartym miejscem.

 

Wśród kobiet pod nieobecność Zosi Wykrzykowskiej, która wygrywała w dwóch wcześniejszych wyścigach zapewniając sobie końcowe zwycięzstwo, najszybsza okazała się Aleksandra Reks z Wieliszewa, druga była ubiegłoroczna zwyciężczyni Timex Cup Marianna Wrońska UKS 7 Sopot a trzecia - Weronika Majewskiej z Manta Kochłowice.

 

Ciekawostką jest fakt, że dziadek Zosi Wykrzykowskiej – Jerzy Wykrzykowski - zwyciężył w 1959r. Ogólnopolskie Zawody Pływackie dla chłoców rozgrywane przy sopockim molo na dystansie 400 m. Widać talent pływacki Zosia odziedziczyła w genach.

 

Specjalnymi nagrodami uhonorowano najstarszych uczestników imprezy:

Krystynę Skosolas /r. 1947/ Morsy Gdańsk, Adama Mackiewicza /r. 1935/ Gdynia i Andrzeja Krakowiaka /r. 1945/ Sopot.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody a imprezę wsparły Firmy „Timex” i „Ziaja”.

 

Organizator dziękuje delegacji sędziów POZP za wzorową pracę i pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Pełna klasyfikacja oraz fotorelacja z zawodów zamieszczona jest na stronie www.mosir.sopot.pl

 

Wyniki III Wyścigu pływackiegoo dookoła mola:

 

Kat. A 2000 i mł.:

1. Aleksandra Reks Wieliszew i Krzysztof Oller Kormoran Olsztyn

2.Marianna Wrońska UKS 7 Sopot i Maksymilian Wieczorkowski Sambor Tczew

3. Weronika Majewska UKS Mata Kochłowice i Szymon Romaniec Delfin Gdynia

 

Kat. B 1990 – 1999:

1. Beata Kijewska Brodnica i Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn

2. Anna Rzhevkina Gdynia i Maciej Brużdziak Kormoran Olsztyn

3. Mateusz Konopka WOPR Sopot

 

Kat. C 1980 – 1989:

1. Marta Piotrowska Orka Gdynia i Piotr Bauza Sopot

2. Alicja Giedryś Szansa Start Gdańsk i Krzysztof Nowak Chorzów

3. Marta Kalinowska Biegała Gdańsk i Adam Kaczmarek Gdynia

 

Kat. D 1970 – 1979:

1.Anna Frąckiewicz- Heidrich Sopot i Tomasz Panow Mors Gdańsk

2. Agnieszka Gruchała Mewa Gdynia i Tomasz Reuter Sopot Hotel 4 Brzozy

3. Katarzyna Gacka Gdynia i Paweł Kontny Gdańsk

 

Kat. E 1960 – 1969:

1. Joanna Bartosiewicz Olimpia Poznań i Sławomir Cybertowicz TS Olimpia Poznań

2. Anna Krzysztofik Mors Gdynia i Waldemar Bogusz Tczew

3. Janina Szota Olsztyn i Paweł Rokicki WOPR Warszawa

 

Kat. F 1960 i st.

1. Renata Polańczyk Masters Gdynia i Tadeusz Kaniewski Sopot

2. Anna Suszyńska Morsy Gdynia i Aleksander Panow Morsy Gdańsk

3. Katarzyna Staroniewicz Morsy Gdynia i Marcin Ostrowski Pruszcz Gd.

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TIMEX CUP 2016:

 

KAT. OPEN KOBIET:

1. Zofia Wykrzykowska UKS 7 Sopot 22 pkt.

2. Mariann Wrońska UKS 7 Sopot 18 pkt.

3. Weronika Majewska Manta Kochłowice 17 pkt.

 

KAT. OPEN MĘŻCZYZN:

1. Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn 22 pkt.

2. Krzysztof Oller Kormoran Olsztyn 20 pkt.

3. Maciej Brużdziak Kormoran Olsztyn 16 pkt.

 

Kat. A rocznik 2000 i młodsi:

1. Zosia Wykrzykowska UKS 7 Sopot i Krzysztof Oller Kormoran Olsztyn

 

Kat. B rocznik 1999-90

1. Emilia Sączyńska Warszawa i Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn

 

Kat. C rocznik 1989-80

1. Marta Piotrowska Orka Gdynia i Piotr Bauza Sopot

 

Kat. D rocznik 1979-70

1. Anna Frąckiewicz-Heidrich Gdynia i Adam Ławrynowicz WOPR Tczew

 

Kat. E rocznik 1969-60

1. Joanna Bartosiewicz Olimpia Poznań i Sławomir Cybertowicz TS Olimpia Poznań

 

Kat. F rocznik 1959 i starsi

1. Renata Polańczyk Masters Gdynia i Tadeusz Kaniewski Sopot

 

 

PEŁNA KLASYFIKACJA Z III WYŚCIGU

 

Trefl Sopot
Ogniwo Sopot
SKLA
PTTK SOPOT
ZSH
Sopockie Morsy