„Sopocka Wiosna na 5”

 

W sobotę 11 marca, zapraszamy do wspólnego biegania w Sopocie w imprezie pod hasłem: „Sopocka Wiosna na 5”. Impreza ma na celu uhonorować trzecią rocznicę organizacji przez Sopot Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

Przypomnijmy, że organizowane przez Sopot Mistrzostwa odbywały się w dniach 07-09.03.2014r. w „Ergo Arenie”.

W rywalizacji udział wzięło 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów.

Podczas zawodów padł 1 rekord świata, 13 najlepszych wyników świata oraz 51 rekordów krajowych.

 

Oprócz biegu głównego na 5 km. /8 kat. wiekowych kobiet – Bieg z Ziają, 8 kat. mężczyzn – Bieg z Timeksem/ odbędą się również Biegi z Treflem dla dzieci i młodzieży /4 kat. wiekowe dziewcząt i chłopców/ - łącznie rywalizacja odbędzie się w 24 kategoriach wiekowych oraz kat. open.

Dla uczestników przewidziane są medale, kosmetyki oraz zaproszenie na mecz siatkarek Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka /13 marca, godzina 18.00 Ergo Arena/.

a najlepsi otrzymają zegarki.

 

Start umiejscowiony będzie na Placu Kuracyjnym i tutaj również znajdować się będzie meta biegów dla kategorii do 15 roku życia /dystanse 200 m. , 500 m. i 1000 m./.

Natomiast uczestnicy biegu głównego przemierzą trasę wiodącą ul. Powstańców Warszawy, wzdłuż linii brzegowej głównie Aleją Wojska Polskiego z metą usytuowaną przy „Ergo Arenie”.

Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu a jej organizatorami są:

sopocki MOSiR, Ergo Arena, Urząd Miasta Sopotu i „The North Event”.

Imprezę wspierają Firmy: Timex, Ziaja oraz Atom Trefl Sopot.

Podczas biegu wspieramy Sopocki Dom Dziecka na Wzgórzu.