SOPOCKA WIOSNA NA 5

 

Za nami III edycja Sopockiej Wiosny na 5 – biegu, którego głównym celem jest upamiętnienie organizacji przez Sopot Halowych Mistrzostw wiata w Lekkiej Atletyce.

Przypomnijmy, że organizowane przez Sopot Mistrzostwa odbywały się w dniach 07-09.03.2014r. w „Ergo Arenie”.

W rywalizacji udział wzięło 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów.

Podczas zawodów padł 1 rekord świata, 13 najlepszych wyników świata oraz 51 rekordów krajowych.

 

Dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach: 250 metrów /3-5 lat, 6-8 lat/, 500 metrów /9-12 lat/ i 750 m. /13-15 lat/ natomiast w biegu główny /prowadził od tunelu przy Placy Kuracyjnym, ul. Powstańców Warszawy, Aleją Wojska Polskiego do „Ergo Areny” / do pokonania było 5 km.

Łącznie we wszystkich startach udział wzięło blisko 700 uczestników w wieku od 2 lat /Joanna Łochińska z Gdyni/ do uczestników kategorii 80 lat i więcej mężczyzn.

 

Najwięcej emocji związanych było z rywalizacją najmłodszych, którym głośno kibicowali na trasie rodzice. Duże brawa na mecie dostał również Edmund Pałasz z Rumii, który dystans pokonał o kulach /w czasie 0:41,16/.

 

Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal a najlepsi, którym udało się „wbiec na podium” - nagrody.

 

Do końca marca można w siedzibie MOSiR Sopot ul. Bitwy pod Płowcami 67 C przynosić sprzęt i odzież sportową dla wychowanków Sopockego Dom Dziecka na Wzgórzu /akcja prowadzona jest przy okazji organizacji biegu/.

Impreza odbyła się pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu a jej organizatorami byli:

sopocki MOSiR, Ergo Arena, Urząd Miasta Sopotu i „The North Event”.

Imprezę wsparły Firmy: Ziaja, Timex oraz Atom Trefl Sopot.

Fotorelacja oraz pełna klasyfikacja na stronie: www.mosir.sopot.pl.

 

WYNIKI:

Biegi z Treflem:

K 0-5

1 SELENA GAWRYLCZYK GDYNIA

2 ANNA PŁOCHOCKA GDAŃSK

3 ZOJA SOKOŁOWSKA GDYNIA

M 0-5

1 JAKUB KNEBA GDAŃSK

2 MARCEL WOJCIECHOWICH GDAŃSK

3 ADAM KOZEL SOPOT

 

K 6-8

1 TOSIA KUCHARSKA GDYNIA

2 JOANNA DZIOBA SOPOT DZIOBA TEAM

3 WERONIKA WAŃDOCHDUBAJ SZCZENURZE

M 6-8

1 BORYS KWIATEK ELGANOWO TRABKI WIELKIE

2 SZYMON STASIAK SOPOT

3 JAKUB KIELISZCZYK GDAŃSK GDAŃSK

 

K 9-12

1 AMANDA FRĄTCZAK PIERWOSZYNO

2 WERONIKA ŚLUSAŁEK GDYNIA

3 NATALIA STASIAK SOPOT

M 9-12

1 OLIVER BIAŁAS GDYNIA

2 PIOTR POTRYKUS BOJANO

3 KAROL KRYGIER GDAŃSK

 

K 13-15

1 ZUZANNA HAWRYLIK SOPOT

2 ZUZANNA DROSZKOWSKA GDYNIA

3 IDAHALK GDYNIA

M 13-15

1 MACIEJ WITKOWSKI SOPOT

2 NIKODEM STRONGOWSKI MIRACHOWO

3 OSKAR SKRZYŃSKI BOJANO

 

OPEN Mężczyźni

1 CZAPIŃSKI MICHAŁM REDA HOTEL CZTERY BRZOZY GDAŃSK 00:15:37

2 KRÓL BŁAŻEJ KĘBŁOWO GKS TĘCZA NOWA WIEŚ LĘBORSKA 00:15:49

3 WNUK DAMIAN WIELKI KLINCZ ZIAJA 00:15:56

 

OPEN Kobiety

1 ŁAGOWNIK MARTA GDAŃSK SMARUJ NA TRENING TEAM 00:17:48

2 ROLBIECKA MONIKA WEJHEROWO MAJA TEAM 00:18:09

3 MISIAK ALICJA K SUSZ AZS UG 00:19:06

 

Biegi z Ziają:

 

K 0-19

1 GEPPERT ALEKSANDRA SOPOT AZS AWF 00:20:34

2 STOLARCZYK LAURA GDYNIA MIECIU TEAM / X LO W GDYNI 00:21:14

3 ZAMARRIPA KAROLINA GDYNIA LKS ZORZA GDYNIA 00:22:14

 

K 20-29

1 SZYMANOWSKA AGNIESZKA SOPOT 00:19:12

2 SKUTKIEWICZ JOANNA GDYNIA 00:19:53

3 SZYPNIEWSKA JOANNA GDYNIA 00:20:53

 

K 30-39

1 MAJ-PŁOTKA EWA WEJHEROWO MAJA TEAM 00:19:08

2 TUWALSKA MAŁGORZATA GDAŃSK LKS ZANTYR SZTUM 00:19:17

3 TUWALSKA ELŻBIETA GDAŃSK LKS ZANTYR SZTUM 00:19:28

 

K 40-49

1 BĄCZEK-MOTAŁA BARBARA RUMIA WAWEL KRAKÓW 00:19:49

2 DUDEK AGNIESZKA GDYNIA 00:20:42

3 KOŁODZIEJCZYK LIDIA WEJHEROWO MAJA TEAM 00:20:49

 

K 50-59

1 KONECKO IZABELA SOPOT SGS POLAND TEAM 00:22:50

2 DOROTA WYSOCKA GDAŃSK 00:29:15

3 SMAL BOŻENA GDYNIA 00:29:43

 

K 60-69

1 WITT GRAŻYNA SOPOT MARATONYPOLSKIE.PL TEAM 00:24:39

2 POLINCEUSZ MAŁGORZATA GDAŃSK 00:25:10

3 KOSTRZEWA-CEMBOR URSZULA GDANSK 00:27:24

 

Biegi z Timeksem:

 

M 0-19

1 GRZYBCZYK SZYMON KRAKÓW AZS AWFIS GDAŃSK 00:17:24

2 BIAŁAS KONRAD GDYNIA WKS FLOTA GDYNIA 00:18:41

3 KELLER ADAM BUKOWINA MKS FIGHTER BUKOWINA 00:19:46

 

M 20-29

1 POŁEĆ ARKADIUSZ SOPOT KRS TKKF JASTRZĄB RUDA ŚLĄSKA 00:16:02

2 GWARDJAK SZYMON LIDZBARK WARMIŃSKI LKS ZORZA GDYNIA 00:16:47

3 BURCZYK ROBERT KOŚCIERSKIE KKB STAROGARD GDAŃSKI 00:17:06

 

M 30-39

1 DAMPC KAROL REDA BIKE U UP 00:16:25

2 PACHOLEC PAWEŁ GDYNIA ENDURE-TEAM 00:17:11

3 JUŚKIW PAWEL GDYNIA 00:17:40

 

M 40-49

1 RUCIŃSKI JAKUB SOPOT BIKE U UP SPORT COACHING 00:16:50

2 CHĘTNIK RAFAŁ SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 00:17:45

3 TATROCKI DANIEL ORŁOWO RUNFORFUN 00:17:56

 

M 50-59

1 HARTUNA ZENON PIECE FLORIAN CHOJNICE 00:17:50

2 CEBULA BOGDAN SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 00:18:36

3 ROSZKOWSKI ZDZISŁAW BORKOWO 00:19:00

 

M 60-69

1 KRAWCZYŃSKI KRZYSZTOF GDYNIA 00:18:52

2 KRZYSZKOWSKI ANDRZEJ GDYNIA 00:19:21

3 LENKIEWICZ RYSZARD GDAŃSK MARATONYPOLSKIE.PL TEAM 00:23:50

 

M 70-79

1 LIBAN ZYGFRYD TCZEW 00:22:18

2 KIK ANDRZEJ GDAŃSK 00:23:54

3 GRZELAK MACIEJ SOPOT 00:26:22

 

M 80 i więcej

1 BANDURSKI JACEK SOPOT 00:32:50

2 NIWIŃSKI STANISŁAW GDAŃSK KLUB WETERANÓW LA W SOPOCIE 00:38:23

 

Trefl Sopot
Ogniwo Sopot
SKLA
PTTK SOPOT
ZSH
Sopockie Morsy