MOLO: długi weekend na Molo

 

W najbliższą sobotę zaczyna się sezon turystyczny na Molo. Na wejściu na część drewnianą zaczną obowiązywać bilety, a w muszli koncertowej na Skwerze Kuracyjnym rozpoczynamy sezon imprezowy. Wstęp na wszystkie wydarzenia tradycyjnie za darmo.

29 kwietnia, godz. 08:30 - start 20 edycji Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych
30 kwietnia, godz. 17:00 - Dj Wika & Dj Czarna czyli Potańcówka Międzypokoleniowa (w ramach "Sopockiej Majówki")
1 maja, godz. 16:00 - koncerty w muszli: Detko Band, Marcin Stefaniak Quartet
3 maja, godz. 16:00 - koncerty w muszli: Sopocka Orkiestra Promenadowa, Krystyna Durys


Start 20 edycji Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych (sobota 29 IV, godz. 08:30)
Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie
Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych zakończy się w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie – Barcelonie.

Program imprezy w muszli koncertowej:
od 08:30 – przyjmowanie uczestników w bazie rajdu w Sopocie
08:30 – 10:30 – praca sekretariatu mistrzostw
11:00 – start uczestników

Organizator: Polski Klub Przygody
Kontakt: Barbara Zajączkiewicz, tel. kom. 501 027-641, zajaczkiewicz@klubprzygody.pl


Dj Wika & Dj Czarna czyli Potańcówka Międzypokoleniowa (niedziela 30 IV, godz. 17:00)
O oprawę muzyczną imprezy zadba najstarsza DJ'ka w Polsce, znakomita DJ Wika, której towarzyszyć będzie przedstawicielka młodego pokolenia, DJ Czarna z Trójmiasta.

Impreza odbędzie się w ramach "Sopockiej Majówki" (http://bart.sopot.pl/wydarzenia/611-sopocka-majowka-2017).


Koncerty w muszli (poniedziałek 1 V, godz. 16:00)

DETKO BAND
Grają standardy jazzu tradycyjnego - "happy jazz" ,swing, dixieland, pop i muzykę taneczną całego świata od Glenna Millera poczynając, poprzez The Beatles, na własnych aranżacjach współczesnych przebojów także muzyki rockowej kończąc. Występowali w programach telewizyjnych ("Herbatka u Tadka") oraz na festiwalach jazzowych ("Złota Tarka").
Liderem zespołu jest charyzmatyczny Jerzy Detko - saksofonista, klarnecista i wokalista, ale także były czołowy polski zawodnik w dziesięcioboju (był trzykrotnym mistrzem Polski w latach w 1963, 1965 i 1968). Jerzy Detko także był wśród inicjatorów Sopot Molo Jazz Festivalu, na którym regularnie występuje.

MARCIN STEFANIAK QUARTET
Marcin Stefaniak - saksofonista, absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach oraz Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej AM w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Jest założycielem Marcin Stefaniak Trio, z którym wykonuje autorskie kompozycje z nurtu współczesnego jazzu akustycznego. Współpracuje z Arkadiuszem Krawielem, wykonując muzykę na saksofon sopranowy i cymbały wileńskie. Z kwartetem wokalnym Beau Ton prezentuje muzykę sakralną, wzbogacając brzmienie zespołu partiami improwizowanymi. Ponadto jest członkiem wielokrotnie nagradzanego na festiwalach w Polsce i za granicą Jan Konop Big Band.

Kwartet zagra w składzie:
Marcin Stefaniak - saksofon tenorowy
Kuba Wójcik - gitara
Michał Bąk - kontrabas
Tomasz Koper - perkusja

Koncerty zapowiadają XXI edycję Sopot Molo Jazz Festival (4-6 sierpnia - http://molo.sopot.pl/jazz).


Koncerty w muszli (środa 3 V, godz. 16:00)

SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza - muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową - arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

KRYSTYNA DURYS
Laureatka 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" w ankiecie "Jazz Top", zdobywczyni legendarnej "Złotej Tarki" na 44. "Old Jazz Meeting" w Iławie, uczestniczka jednego z największych festiwali jazzowym na świecie "Java Jazz Festival 2017" (Indonezja) zaprasza na swój koncert "Tribute To Ladies Of Jazz" oparty na jej debiutanckiej płycie. Usłyszymy najciekawsze, najpiękniejsze utwory z repertuaru: Billie Holiday, Elli Fitzgerald, Niny Simone, Erthy Kitt, Shirley Horn, Natalie Cole, Sary Vaughan i Anity O'Day.

Z Krystyną Durys zagrają:
Paweł Hulisz - trąbka, flugehorn
Marcin Janek - saksofony, klarnet
Adam Wiśniewski - puzon
Marek Jurski - pianino
Piotr Kułakowski - kontrabas
Adam Zagrodzki - perkusja