SPRAWOZDANIE z Biegu Pod Górę na Pętli Reja w ramach

Sopockich 4 Pór Roku.

 

W ramach tegorocznych imprez rekreacyjno-sportowych organizowanych przez MOSiR pod hasłem Sopockich 4 pór Roku w sobotę 10.06. odbył się Bieg po Górę inaugurujące letnie wydarzenia.

Trasa usytuowana była w leśnych zakątkach Sopotu przy Pętli Reja i liczyła 5 km.

Rywalizacja toczyła się przy słonecznej pogodzie, wszystkim w dobrej kondycji udało sie ukończyć bieg.

Zdecydowane zwycięstwo odniósł Arkadiusz Połeć z Sopotu reprezentujący TKKF Jastrząb Ruda Śląska z czasem 0:16,18, drugi na mecie był . Marcin Góralski z Gdyni 0:17,13 a trzeci Adam Serocki Active Malbork.

Wśród kobiet też bezapelacyjnie zwyciężyła Małgorzata Tuwalska LKS Zantyr Sztum z czasem 0:19,58 wyprzedzając Monikę Kubiak z Gdańska 0:21,02 i Justynę Korotko /Gołdap/ 0:21,17

 

Na mecie uczestnicy biegu otrzymywali unikatowy medal, a później skosztowali smaczną grochówkę oczekując na ceremonię wręczenia pucharów i nagród rzeczowych za msc. I-III w poszczególnych kat. wiekowych i kat. open.

Imprezę wsparły Firmy: TIMEX i ZIAJA

Fotorelacja i pełna klasyfikacja zamieszczona jest na stronie www.mosir.sopot.pl

Pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kat. 16-19 lat:

1. Laura Stolarczyk Gdynia i Konrad Białas Gdynia

2. Julia Witoszyńska Gdynia i Oskar Skrzyński Bojano

3. Gabriela Wysocka Gdańsk i Mikołaj Baranowski Wejherowo

Kat. 20-29 lat:

1. Katarzyna Kazyaka Gdynia i Szymon Gwardjak Lidzbark Warminski

2. Katarzyna Simlat Złocieniec-Foxenergy i Sławek Lamparski Sopot

3. Ewa Pasierbska Gdańsk i Błażej Wnuk Wielki Klincz

Kat. 30-39 lat:

1. Elzbieta Tuwalska LKS Zantyr Sztum i Maciej Fingas Gdańsk

2. Elżbieta Szczech-Lidzbarska Chwaszczyno i Radosław Radulski Gdańsk

3. Katarzyna Kujawska Gdynia i Oskar Przysiężny Gdańsk ORIP

Kat. 40-49 lat:

1. Agnieszka Tomaszewska Gdańsk i Daniel Tatrocki Gdynia Runforfun

2. Agnieszka Adamowicz Sopot i Grzegorz Pepliński Gdańsk

3. Agnieszka Tuniewicz Pasłęk Team Mustang i Tomasz Partyka Gdynia ISKRA

Kat. 59-59 lat:

1. Bożena Znarowska Elbląg ACTIVE i Andrzej Cechman gdańsk

2. Bożena Smal Gdynia i Andrzej Stefański Elbląg El-Aktywni

3. Dorota Wysocka Gdańsk i Zdzisław Roszkowski Borkowo

Kat. 60-69 lat:

1. Grażyna Witt Sopot i Krzysztof Krawczyński Gdynia

2. Małgorzata Polinceusz Gdańsk i Viktor Gergovskyi Sopot

3. Anna Szadkowska Inowrocław BBL i Tadeusz Filipów Lębork

Kat. 70-79 lat:

1. Zygfryd Liban Biegający Tczew

2. Maciej Grzelak Sopot

3. Bolesław Sosnowski TKKF Rozstaje Gdańsk

Kat. 80 i starsi:

1. Jacek Bandurski Sopot

2. Stanisław Niwiński Gdańsk