SPRAWOZDANIE z II Wyścigu pływackiego dookoła molo Timex Cup 2017

 

W drugiej odsłonie Wyścigów Pływackich dookoła mola Timex Cup 2017 organizowanej przez sopocki MOSiR udział wzięły 184 osoby /65 kobiet i 119 mężczyzn/. Wśród uczestników znalazła się m.in. grupa 22 młodych pływaczek i pływaków /z trenerem Jarosławem Błażkiem/ reprezentujących Team Otylii Jędrzejczak oraz grupa 12 osób reprezentujących Sopocki Klub Morsów.

 

Gwiazdą zawodów był Filip Zaborowski z Sopotu, który dopiero co wrócił z Budapesztu z Mistrzostw Świata w Pływaniu, gdzie bliski był występów w finałach wyścigów na 400 m. i 800 m. w stylu dowolnym a w sztafecie 4 x 200 m. razem z kolegami zajął 8 lokatę. Pokonał on dystans 1200 m. w czasie 13:30,20, co jest niekwestionowanym rekordem sopockiej imprezy ! 

Drugi,  ze stratą blisko minuty do zwycięzcy, wyścig ukończył Cyprian Krassowski wyprzedzając dosłownie na linii mety Marcina Rzyskiego.

Wśród kobiet po raz drugi w tej edycji najszybsza okazała się Sopocianka Zofia Wykrzykowska /czas 15:01,30/, która tym samym zapewniła sobie końcowy tryumf w końcowej klasyfikacji Timex Cup 2017. 

 

Najmłodszymi uczestnikami morskich zmagań byli: 9 letni ! Patryk Grapentyn z Malborka i 10 letnia ! Martyna Burzak z Gdańska.

Najstarszymi zaś: Krystyna Skosolas /r. 1947/ a wśród Panów Adam Mackiewicz /r. 1935/ - oboje z Gdyni.

 

Na mecie uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, najlepsi nagrody a imprezę wsparły firmy Timex oraz Ziaja.

Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwał Sopocki WOPR.

 

Ostatni wyścig zaplanowano na 26 sierpnia.

 

Wyniki:

 

Kat. Open

1- Zofia Wykrzykowska UKS 7 Sopot , Filip Zaborowski MKP Szczecin

 

2- Oliwia Rajca UKS 190 Łódż , Cyprian Krassowski MOSiR Sopot

 

3- Milena Krassowska UKS 7 Sopot, Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn

 

r. 2001 i młodsi

1. Zofia Wykrzykowska UKS 7 Sopot , Igor Wilejto UKS Tczew

2. Oliwia Rajca UKS 190 Łódż , Jakub Grapentyn Mal WOPR Malbork

3. Milena Krassowska UKS 7 Sopot , Mateusz Kamiński /Otylia Swim Warszawa/

 

r. 1991-2000

1. Marianna Wrońska MOSiR Sopot , Filip Zaborowski MKP Szczecin

2. Katarzyna Górniak Dębnica, Cyprian Krassowski MOSiR Sopot

3. Dominika Stacewicz MOSiR Sopot, Marcin Rzyski AZS UWM Olsztyn

 

r. 1981-1990

1.Marta Piotrowska Orka Gdynia , Piotr Bauza Sopot

2. Marta Kalinowska-Biegała Gdańsk, Patryk Sobczyk Warszawa

3. Paulina Ziomkowska Gdańsk, Maciej Lewandowski Warszawa

 

r. 1971-1980

1. Klaudia Koczorowska Tczew, Dominik Tekieli Gdynia

2. Mirosława Królasik Rumia, Piotr Suwara Masters Sopot

3. Beata Skiba Tri Signorum Grójec, Piotr Biankowski Polish Extreme Ice Rumia

 

r. 1961-1970

1. Beata Zubel Beta Swim Team Słupsk , Dariusz Płatek Gdańsk

2. Joanna Bartosiewicz Rumia, Sławomir Cybertowicz Olimpia Poznań

3. -                                          , Tomasz Neumann Gdynia

 

r. 1960 i starsi

1. Renata Polańczyk Masters Gdynia, Dariusz Drapella Gdańsk

2. Katarzyna Mazurek Masters Gdynia , Zbigniew Kowalewski MKP Szczecin

3. Katarzyna Staroniewicz Morsy Gdańsk, Błański Ryszard Sopot.