AKTYWNOŚCI Z MOSIR SOPOT W CZASIE PANDEMII.

1. Dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych proponujemy aktywności na miesiąc listopad, grudzień, styczeń….. . Każdy uczestnik w ramach wyzwania miesięcznego zrealizuje minimum 10 dniową aktywność ( dozwolona jest dowolna forma aktywnego spędzenia czasu w domu i na zewnątrz: bieg, spacer, rower, rolki, skakanie na skakance, brzuszki itp. W celu potwierdzenia aktywności rodzic lub opiekun prawny pobiera ze strony www.mosir.sopot.pl Kartę Aktywności podpisuje i wraz z dokumentacją zdjęciową przesyła na adres sport.mosir@use.pl .

Uczestnicy wyzwania otrzymują imienny dyplom wraz z okolicznościowym medalem i upominkiem. (za zgodą rodziców umieszczamy zdjęcia na FB wydarzeniu).

2. Dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół średnich proponujemy zestawy ćwiczeń wzmacniających i stabilizujących. Uczestnicy aktywności pobierają ze strony www.mosir.sopot.pl , wypełniają Kartę Aktywności i tabelki 6 Weidera na dany miesiąc i przesyłają wraz z dokumentacja zdjęciową na adres sport.mosir@use.pl .

- „6’ Weidera do pokonania w 42 dni.

- Ćwiczenia core stability, nazywane też ćwiczeniami mięśni głębokich lub treningiem stabilności ogólnej, wzmacniają gorset mięśniowy tułowia, czyli te partie mięśni, które kontrolują wszystkie ruchy człowieka. Dla wszystkich podejmujących wyzwanie imienny dyplom, medal i upominek.

3. Dla mieszkańców Sopotu proponujemy „Weekendowe wyzwanie dla rodzin” i zdobycie „KORONY SOPOCKICH SZLAKÓW”. W każdy weekend na stronie www.mosir.sopot.pl i na FB MOSiR w Sopocie robimy oddzielne wydarzenie i proponujemy pokonanie leśnych sopockich szlaków. Zachęcamy uczestników pokonujących sopockie szlaki leśne do zbierania pozostawionych śmieci i oczyszczania naszego lasu. Zdobywcy Korony Sopockich Szlaków otrzymują unikatowy drewniany medal i upominek oraz imienny certyfikat zdobycia Korony Sopockich Szlaków w pliku PDF. Dla wszystkich pokonujących określony szlak proponujemy imienny dyplom z nazwą szlaku i wyjątkową grafiką.

- 14-15.11.2020 – Szlak Saren długości 4,5 km. (szlak zaczyna się na Osiedlu Mickiewicza i pomimo krótkiego dystansu trasa szlaku jest wymagająca i prowadzi wąskimi, stromymi ścieżkami.)

- 21-22.11.2020 – Szlak Wiewiórek długości 4,2 km. (szlak zaczyna się w okolicach Sanatorium Leśnik i prowadzi w całości przez las Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.)

- 28-29.11.2020 – Szlak Mew długości 5,4 km. ( jedyny szlak turystyczny wiodący wzdłuż sopockiej plaży i rozpoczyna się w Kamiennym Potoku przy Swelinie.)

- 05-06.12.2020 – Szlak Dzików długości 5,8 km. ( szlak łączy dwa sopockie osiedla Brodwino z Przylesiem i zaczyna się przy centrum handlowym przy ul. Kolberga.)

- 12-13.12.2020 – Szlak Lisów długości 11,7 km. (szlak zaczyna się przy stacji SKM Sopot Kamienny Potok i wiedzie skrajem lasu przy osiedlu Brodwino.)

- 19-20.12.2020 – Szlak Zajęcy długości 12,3 ( najdłuższy sopocki szlak zaczyna się przy SKM Kamienny Potoki prowadzi wzdłuż torfowiska obrzeżami osiedla i zagłębia się w lesie.)

4. Dla wszystkich biegających w ramach „Sopockich 4 Pór Roku” proponujemy obiegniecie dookoła Sopotu i pokonanie „BIEGU GRANICAMI SOPOTU” 5-6 grudnia 2020, którego trasa będzie biegła obrzeżami miasta po drogach leśnych, utwardzonych i ulicami. Trasa biegu i regulamin na stronie www.mosir.sopot.pl

Dla wszystkich śmiałków unikatowy medal i upominek po udokumentowaniu i zarejestrowaniu pokonanego dystansu przy pomocy aplikacji mobilnej np. Endomondo, Garmin, inne.

5. Dodatkowo dla uczestników naszych biegów proponujemy „Sopocki Maraton” w 3 dni w terminie 1-3 stycznia 2021. Uczestnicy maratonu każdego dnia pokonują i rejestrują za pomocą mobilnych aplikacji dowolny dystans. Suma przebiegniętych kilometrów przez 3 dni powinna oscylować w okolicach 42 km. Wszyscy startujący otrzymują pamiątkowy medal z nazwą „Sopocki Maraton w 3 dni”.

6. Zajęcia z Nordic Walking prowadzone prze Anetę Lechman na osiedlu Przylesie. Szczegółowe informacje na stronie www.mosir.sopot.pl .