Odbyło się

wyscig pływacki dookoła molo w Sopocie

Relacja z I Wyścigu Pływackiego Dookoła Molo 2021 im. Jacka Starościaka

Pod Patronatem Prezydenta Sopotu

Za nami I Wyścig pływacki dookoła mola im. Jacka Starościaka 2021, który odbył się przy lekkiej fali i temperaturze wody 21 stopni. Impreza, która odbywa się pod Patronatem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego nawiązuje do lat międzywojennych, kiedy morska rywalizacja była bardzo popularna. Sopocki MOSiR reaktywował tę tradycję w 1999 roku i w tym roku obchodzimy 22 lecie pływania dokoła sopockiego mola. Na wniosek Klubu Morsów w Sopocie i przy pełnej akceptacji władz Miasta Sopotu i sopockiego MOSiR cykl wyścigów pływackich dookoła molo upamiętnia zmarłego Jacka Starościaka i jego wkład w rozwój pływania w morzu i morsowania. Były piękne przemówienia, chwila zadumy i nostalgii. Wielkimi brawami powitano żonę Pana Jacka Starościaka i córki oraz Panią Prezydent Sopotu Magdalenę Czarzyńską-Jachim, która płynąc dookoła mola upamiętniała Pana Jacka i z czasem 32,42 zajęła bardzo wysokie miejsce w kategorii open kobiet. Brawo Pani Prezydent.

Na starcie wyścigu stanęło 160 uczestników, którzy mieli do przepłynięcia dystans 1200 m. Wyścig ukończyły 152 osoby. Śmiałków oklaskiwała rzesza kibiców usytuowana na starcie i mecie sopockiej plaży i oczywiście na molo. Nad bezpieczeństwem pływających czuwał Sopocki WOPR i komisja sędziowska POZP.

Wśród pań najbardziej zaawansowana wiekiem była 71-letnia Barbara Włoch-Wiszniowska z Gdyni, najstarszym uczestnikiem Andrzej Koperski z Berlina (71 lat) zaś najmłodszymi startującymi była 17 letnia Karolina Gawron (Strzyżów), i 17 letni Nathaniel Chabowski z Tczewa.

Najszybciej trasę pokonali mężczyżni. Zwyciężył Nikodem Wieczorkowski z Tczewa (MKP Szczecin) z czasem 16,19 który pokonał Adama Mazura z Gdańska – czas 17,21 trzeci był Nathaniel Chabowski z Tczewa z czasem 18,04.

Wśród kobiet najszybciej dystans 1200 metrów pokonała Martyna Burzak z Gdańska z czasem 18,17, druga była Paula Gawron ze Strzyżowa – czas 18,25, trzecie miejsce przypadło dla Martyny Waśniewskiej z Elbląga z wynikiem 18,56.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody a imprezę wsparła Firma „Ziaja”.

Pełna klasyfikacja zamieszczona jest na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/5995/results.html

Kolejne terminy wyścigów im. Jacka Starościaka 2021 zaplanowane są na 7.08.2021 i 21.08.2021r.

uczestnicy turnieju siatkówki plażowej w Sopocie

Relacja z finałowego Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2004

i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA CUP

Ostatnie turnieje siatkówki plażowej lata 2021 na sopockiej plaży rocznika 2004 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się w dobrych warunkach z lekkim wiatrem i w pełni letniego słońca. W turnieju kadetów z rocznika 2004 i młodsi w ostatnim turnieju zwyciężyła para Filip Rados i Hubert Pałkowski z Bydgoszczy, którzy w finale w setach 2:1 pokonali zwycięzców klasyfikacji Lata 2021 parę Miłosz Sandach i Bartosz Cudnik z Gdańska. Na trzecim miejscu gdańszczanie Stanisław Urban i Tymon Jezionek.

Wyniki turnieju Ziaja Cup w kat. 2004 i mł. – turniej nr 5:

Półfinał :

Sandach, Cudnik – Petrov, Kapiszka 2:0

Rados, Pałkowski – Urban Jezionek 2:0

O msc. III:

Urban, Jezionek – Petrov, Kapiszka 2:1

O msc. I:

Rados, Pałkowski – Sandach, Cudnik 2:1

Klasyfikacja końcowa lata 2021 kat. 2004 i młodsi:

1-2. Miłosz Sandach i Bartosz Cudnik Gdańsk 26 pkt.

3. Tymon Jezionek 21 pkt.

4-5. Filip Rados Bydgoszcz i Jakub Konieczny Gdańsk16 pkt.

6. Stanisław Urban Gdańsk 10 pkt.

 

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup ostatnie mecze decydowały o klasyfikacji końcowej Lata 2021. Po niezwykle emocjonujących spotkaniach półfinałowych w wielkim finale zwyciężyła para Paweł Hulinski i Michał Ryński, którzy w finale pokonali dobrze znanego na sopockiej plaży Andrzeja Masiaka i Aleksandra Lecha 21:18. W meczu o msc. III Bartłomiej Szczypczyk i Marek Rostek pokonali największych walczaków zmagań na sopockiej plaży parę Michał Góra i Jacek Tyczyński w stosunku 21:16. Po podsumowaniu punktów zdobytych w 5 turniejach ( liczył się wynik 4 najlepszych turniejów) ustalono klasyfikancje końcową Lata 2021.

Klasyfikacja końcowa Lata 2021 w kat. open:

1-2. Paweł Huliński i Bartłomiej Szczypczyk po 21 pkt.

3. Michał Ryński 16 pkt.

4-5. Michał Góra, Jacek Tyczyński 16 pkt. ( przy równej liczbie pkt. o miejscu decyduje wyższa lokata w ostatnim turnieju.

6. Marek Sanewski 13.pkt.

Najlepszym wręczono medale, puchary w klasyfikacji końcowej, nagrody i kosmetyki od Firmy Ziaja.

Imprezę wsparła Firma Ziaja.

 

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open turnieju nr 5:

PÓŁFINAŁ:

Lech, Masiak – Szczypczyk, Rostek 21:15

Huliński, Ryński - Góra, Tyczyński 21:18

O msc. III:

Szczypczyk, Rostek – Góra, Tyczyński 21:16

O msc. I:

Huliński, Ryński – Lech, Masiak 21:18

uczestnik turnieju siatkówki plażowej w Sopocie

Relacja  z IV Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2004

i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA CUP

Przedostatnia odsłona siatkówki plażowej lata 2021 na sopockiej plaży rocznika 2004 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbyła się przy rekordowej frekwencji. Szczególnie nowe pary wśród 24 startujących w turnieju open wstrzymały ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. W czwartym turnieju młodzieżowców wzięło udział 9 par w tym dwie kobiece. Po rozgrywkach grupowych, zostały rozegrane półfinały i mecz o piąte miejsce. Zwycięzcy grupy A Sandak, Cudnik spotkali się z drugą parą grupy B Kreft, Jankowska. Zuzanna i Martyna prowadziły 6:1 ale ostatecznie uległy 21:15. W drugim półfinale zwycięzcy grupy B Urban, Kisiński pokonali 21:18 parę Witkowski Bielecki. W meczu o V miejsce Kwiatek, Neuman ulegli 16:21 parze Petrov, Kapiszka. Po bardzo zaciętym meczu Stanisław Urban i Marcel Kisiński pokonali do osiemnastu Zuzannę i Martynę. W meczu o pierwsze miejsce Witkowski Mateusz, Marek Bielecki zwycięrzyli 21:16 parę Miłosz Sandach, Bartosz Cudnik. Nie ułożył się turniej Wiktorii Skrzypkowskiej i Laurze Wareckiej, które bardzo dzielnie walczyły na wysokiej siatce, zabrakło większej powtarzalności świetnych zagrań.

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup wzięły udział 24 pary, grano systemem brazylijskim do jednego wygranego seta do 21. Po blisko czterdziestu spotkaniach na czterech boiskach w meczu o trzecie miejsce para Kamil Szlejter, Ariel Fijoł (Gdańsk) pokonała 21:19 parę Mateusz Behrendt, Łukasz Paszkowski (Przyjaźń, Gdańsk). W finale para z Gdyni, Mikołaj Lange, Marek Sanewski pokonali 22:20 parę Karol Urbanowicz, Dawid Pruszkowski z Gdańska. Za tydzień odbędzie się ostatni turniej młodzieżowy i kategorii open. Dzisiejsze rozgrywki pokazały że na zwycięzców klasyfikacji generalnej trzeba poczekać do 24 lipca.

Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

Najlepszym wręczono medale, nagrody i kosmetyki Ziaja oraz zaproszenia na wodne atrakcje.

Imprezę wsparła Firma ZIAJA.

Kolejne terminy Turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (16.07.2021) rozgrywki dla młodzieży r. 2004 i młodsi/

oraz sobotę (17.07.2021) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

uczestnicy turnieju siatkówki plażowej w Sopocie

Relacja z III Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2004

i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA CUP

Trzecia odsłona siatkówki plażowej lata 2021 na sopockiej plaży rocznika 2004 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się przy zachmurzonym niebie i podmuchach wiatru, który miał wpływ na grę. Czasami wiatr decydował o zdobyciu lub stracie punktu a nie umiejętności siatkarskie. W turnieju kadetów rocznika 2004 i młodsi zwyciężyła para z Bydgoszczy Filip Rados i Kacper Myśków, którzy tydzień wcześnie zrobili bardzo dobre wrażenie na turnieju w kategorii open. Na drugim miejscu para, która ma duże szanse na wygranie klasyfikacji końcowej Lata 2021 gdańszczanie Miłosz Sandach i Bartosz Cydnik, którzy w finale ulegli 19:21. Na najniższym podium para z Gdyni Oskar Tusik i Radosław Banaszewski. Po 3 turniejach w klasyfikacji Lata 2021 na prowadzeniu z 16 pkt. para Jakub Konieczny, Tymon Jezionek (Gdańsk), tuż za nimi z 14 pkt. para Miłosz Sandach, Bartosz Cudnik (Gdańsk).

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup wzięło udział 11 par i grano systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów. Warunki pogodowe były jeszcze trudniejsze niż dzień wcześniej na turnieju młodzieżowym. Porywisty wiatr ucichł dopiero przy meczach półfinałowych. W pierwszym półfinale para Michał Góra, Jacek Tyczyński (Gdynia, Gdańsk ) 2:0 pokonali braci z Sopotu, Daniela i Sebastiana Koska. W drugim półfinale również 2:0 para Radziewicz Marcin, Szczypczyk Bartłomiej (Gdańsk, Sopot)pokonała parę Paszkowski Dariusz, Szempliński Piotr z Olsztyna. W meczu o III miejsce para z Olsztyna pokonała braci Koska 2:1. W wielkim finale duet Radziewicz, Szczypczyk po bardzo zaciętym meczu pokonali 2:1 w setach parę Tyczyński Góra.

Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

Najlepszym wręczono medale, nagrody i kosmetyki Ziaja oraz zaproszenia na wodne atrakcje.

Imprezę wsparła Firma ZIAJA.

Kolejne terminy Turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (16.07.2021) rozgrywki dla młodzieży r. 2004 i młodsi/

oraz sobotę (17.07.2021) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

 

 

Wyniki ZIAJA CUP 2004 i młodsi:

o msc. III: Oskar Tusik, Radosław Banaszewski (Gdynia) – Jakub Konieczny, Tymon Jezionek (Gdańsk) 21:15

o msc. I : Filip Rados, Kacper Myśków (Bydgoszcz) – Miłosz Sandach, Bartosz Cudnik (Gdańsk) 21:19

 

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

PÓŁFINAŁ:

……… ( ) – Sebastian, Daniel Koska ( Sopot) 23:21

……(…) – ….. () 21:13

O msc. III:

Koska, Koska – ….. 21:12

O msc. I:

…… – …….. 21:18

uczestnik turnieju siatkówki plażowej w Sopocie

Relacja z II Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2004

i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA CUP

Drugie turnieje siatkówki plażowej lata 2021 na sopockiej plaży rocznika 2004 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się w idealnej pogodzie, bez wiatru i w pełni letniego słońca. W turnieju kadetów z rocznika 2004 i młodsi pod nieobecność czołowych par, które uczestniczyły w Mistrzostwach Polski młodzików zwyciężyła para z Gdańska Tymon Jezionek i Jakub Konieczny, którzy tydzień temu zajęli III msc. i mogą powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej.

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup zgłosiło się 13 par i grano systemem brazylijskim. Prawdziwe granie zaczęło się w spotkaniach półfinałowych. W pierwszym półfinale póżniejsi zwycięzcy para Paweł Huliński, Michał Ryński ( Gdańsk, Gdynia) na przewagi 23:21 pokonali braci Sebastian i Daniela Kosków z Sopotu. W drugim półfinale najbardziej waleczna para sopockiego turnieju Jacek Tyczyński, Michał Góra (Gdańsk, Gdynia) gładko pokonali braci Macieja i Bartosza Siach z Ustki 21:13. W wielkim finale duet Huliński, Ryński po walce w stosunku 21:18 pokonali parę Tyczyński, Góra. W meczu o msc. III sopocianie bracia Koska pomimo zmęczenia pokonali braci z Ustki Siach 21:12. Blisko spotkań półfinałowych byli kolejni bracia Sławomir i Piotr Wrzosek z Gdańska. Dzisiaj się nie udało, ale za tydzień kolejna szansa na podium i punkty do klasyfikacji Lata 2021. Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

Najlepszym wręczono medale, nagrody i kosmetyki Ziaja oraz zaproszenia na wodne atrakcje.

Imprezę wsparła Firma ZIAJA.

Kolejne terminy Turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (9.07.2021) rozgrywki dla młodzieży r. 2004 i młodsi/

oraz sobotę (10.07.2021) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

 

 

Wyniki ZIAJA CUP 2004 i młodsi:

msc. I Tymon Jezionek, Jakub Konieczny Gdańsk

 

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

PÓŁFINAŁ:

Paweł Huliński, Michał Ryński (Gdańsk, Gdynia) – Sebastian, Daniel Koska ( Sopot) 23:21

Jacek Tyczyński, Michał Góra(Gdańsk, Gdynia) – Maciej, Bartosz Siach (Ustka) 21:13

O msc. III:

Koska, Koska – Siach, Siach 21:12

O msc. I:

Huliński, Ryński – Tyczyński, Góra 21:18

uczestnicy turnieju siatkówki plażowej w Sopocie

Relacja z I Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2004

i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA CUP

Pierwsze turnieje siatkówki plażowej lata 2021 na sopockiej plaży rocznika 2004 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się przy lekkim wietrze i w pełni letniego słońca. Wszyscy uczestnicy prezentowali niezwykle wysoką formę sportową oraz ogromny hart ducha. W turnieju kadetów z rocznika 2004 i młodsi świetnie zaprezentowali się młodzi gdańszczanie Miłosz Sandach i Bartosz Cudnik, którzy po zwycięstwie w grupie w finale turnieju pokonali swoich starszych kolegów z Gdańska parę Mateusz Kusznerczuk i Maciej Janowitz w setach 2:1. W meczu o III miejsce para Tymon Jezionek i Jakub Konieczny 2:0 pokonali parę Mateusz Cencelek i Maciej Śliwak.

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup po rozgrywkach grupowych grano systemem pucharowym aż do wyłonienia finalistów. W wielkim finale spotkali się zawodnicy, którzy wielokrotnie zwyciężali na sopockiej plaży. Para Piotr Ilewicz i Bartłomiej Szczypczyk z Sopotu 21:13 pokonali gdańszczan Kamila Szlejtera i Andrzeja Skórskiego. Bardziej zacięty był mecz o miejsce III, w którym para Paweł Huliński i Marek Sanewski z Gdańska 24:22 pokonali parę Dariusz Paszkowski i Łukasz Grzyb ( Olsztyn, Sopot). Świetne wrażenie w spotkaniach grupowych pozostawiła po sobie para dziewcząt z Bełchatowa Magdalena Kurdek i Weronika Sęk, które spontanicznie przyjechały do Sopotu na turniej. W sierpniowych turniejach siatkówki plażowej dla kobiet będą odgrywały znaczącą rolę z formą, którą zaprezentowały w turnieju kategorii open. Następne turnieje z pewnością dostarczą dużo emocji, gdyż każdy turniej to okazja do zdobycia kolejnych punktów do klasyfikacji końcowej lata 2021. Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

Najlepszym wręczono medale i nagrody i kosmetyki Ziaja.

Imprezę wsparła Firma ZIAJA.

Kolejne terminy Turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (2.07.2021) rozgrywki dla młodzieży r. 2004 i młodsi/

oraz sobotę (3.07.2021) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

 

 

Wyniki ZIAJA CUP 2004 i młodsi:

o msc. III

Tymon Jezionek, Jakub Konieczny (Gdańsk) – Mateusz Cencelek, Maciej Śliwak (Gdańsk) 2:0

O msc. I Miłosz Sandach, Bartosz Cudnik (Gdańsk) – Mateusz Kusznerczuk, Maciej Janowitz (Gdańsk) 2:1

 

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

PÓŁFINAŁ:

Piotr Ilewicz, Bartłomiej Szczypczyk (Sopot) – Dariusz Paszkowski, Łukasz Grzyb (Olsztyn, Sopot) 21:18

Kamil Szlejter, Andrzej Skórski (Gdańsk) – Paweł Huliński, Marek Sanewski (Gdańsk) 21:19

O msc. III:

Huliński, Sanewski – Paszkowski, Grzyb 24:22

O msc. I:

Ilewicz, Szczypczyk – Szlejter, Skórski 21:13

Amatorskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Family Cup 2021.

Sprawozdanie z XXVI Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie Górskim Family Cup 2021

W dniu 20.06.2021r. sopocki MOSiR oraz Stowarzyszenie „Family Cup” przy pięknej, słonecznej pogodzie zorganizowali XXVI Amatorskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Family Cup 2021.

Ponad 50 uczestników rywalizowało w 14 kategoriach wiekowych i najbardziej honorowanej kategorii rodzinnej na 3 trasach o różnej długości i różnym stopniu trudności. Najmłodsi przedszkolacy mieli do pokonania dystans 500 metrów a kat. A 7-10 dystans 1500 metrów, elita dystans ponad 20 km.

Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli Rita Frydrychowicz rocznik 2015 z Gdańska i Kacper Zielonka rocznik 2015 z Banina. Najstarszym uczestnikiem był Leszek Gąsiorowski rocznik 1964 z Gdańska.

Po zawodach na uczestników czekał smaczny poczęstunek, wręczenie pucharów i dyplomów oraz loteria, czyli losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników zawodów.

WYNIKI

ZDJĘCIA

Relacja z IV Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2003 i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA Cup

Czwarte turnieje siatkówki plażowej lata 2020 na sopockiej plaży rocznika 2003 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się w idealnych warunkach, bez wiatru i w pełni letniego słońca. Podobnie jak w poprzednich turniejach zachowano wszystkie procedury sanitarne i rozlokowano uczestników z zachowaniem odstępów. W turnieju kadetów z rocznika 2003 i młodsi para mieszana Amalia Domańska i Radek Banaszewski (Miszewo, Gdynia) okazała się najlepsza pokonując w finale parę Mateusz Michalak, Oskar Tusik 21:18. W meczu o najniższy stopień podium para dziewcząt ze Starogardu Klaudia Janowska, Natalia Leszman pokonała dzielne dziewczyny ze Stężycy Zuzię Kreft i Martynę Jankowską 21:11. Po rozegranych 4 turniejach na prowadzeniu z 14 pkt. pary Kapiszka-Dalach i Michalak-Tusik, na kolejnych miejscach z 11 pkt. para Kreft- Jankowska i z 8 pkt. pary Wdowczyk-Kamerka i Domańska-Banaszewski.

 

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup rywalizowało 16 drużyn podzielonych na 4 grupy . Do fazy finałowej awansowały 2 pierwsze zespoły z 4 grup. W dniu dzisiejszym spotkały się wszystkie najlepsze pary cyklu lata 2020 i starzy mistrzowie sprzed wielu lat z Piotrem Ilewiczem na czele. Zdecydowane zwycięstwo w finale odniosła para Piotr Ilewicz Bartłomiej Szczypczyk (Sopot, Mosty), którzy 21:10 pokonali zmęczonych Pawła Hulińskiego i Kamila Szlejtera z Sopotu. W meczu o 3 miejsce olsztynianie Piotr Szempliński i Dariusz Paszkowski 21:13 pokonali niepocieszonych Mateusza Chyla (Olszty) i Radka Koniecznego (Gdańsk). Bardziej zacięte były spotkania półfinałowe gdzie Ilewicz, Szczypczyk do 17 pokonali Szemplińskiego i Paszkowskiego a Huliński, Szlejter do 19 pokonali Chyla i Koniecznego. Decydujące starcie za tydzień w sobotę na sopockiej plaży i szansa na ostatnie punkty w klasyfikacji końcowej lata 2020.

 

W klasyfikacji Lata 2020 prowadzi para Roszyk, Wawer mając na koncie 22 pkt., na drugim miejscu z dorobkiem 19 pkt. para z Olsztyna Paszkowski, Szempliński. Na kolejnych miejscach pary z 8 pkt., które powalczą o najniższy stopień podium klasyfikacji końcowej. Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

 

Najlepszym wręczono medale, nagrody, kosmetyki i zaproszenia do Restauracji na 32 piętrze w Olivia Star Top.

 

Imprezę wsparła Firma Ziaja i Olivia Star Top..

 

Kolejne terminy turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (24.07.2020) rozgrywki dla młodzieży r. 2003 i młodsi/

 

oraz sobotę (25.07.2020) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

 

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki ZIAJA Cup rocznik 2003 i mł.

 

PÓŁFINAŁ:

 

Banaszewski, Domańska (Gdynia) – Natalia Leszman, Klaudia Janowska (Starogard) 21:7

 

Mateusz Michalak, Oskar Tusik (Gdynia) – Zuzanna Kreft, Martyna Jankowska (Stężyca) 21:13

 

O msc. III:

 

Leszman, Janowska – Kreft, Jankowska 21:11

 

O msc. I:

 

Banaszewski, Domańska – Michalak, Tusik 21:18

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

 

ĆWIERĆFINAŁ:

 

Dariusz Paszkowski, Piotr Szempliński (Olsztyn) – Dariusz Pepliński, Mateusz Cieśliński ( Bytów) 21:11

 

Piotr Ilewicz, Bartłomiej Szczypczyk (Sopot, Mosty) - Jacek Tyczyński, Michał Góra (Gdańsk, Gdynia) 21:12

 

Radosław Konieczny, Mateusz Chyl (Gdańsk) – Przemysław Wawer, Jakub Roszyk (Gdańsk) 21:13

 

Paweł Huliński, Kamil Szlejter (Sopot) – Andrzej Skórski, Tadeusz Paszkowski (Gdańsk, Gdynia) 24:22

 

PÓŁFINAŁ:

 

Ilewicz, Szczypczyk - Paszkowski, Szempliński 21:17

 

Huliński, Szlejter - Chyl, Konieczny 21:19

 

O msc. III:

 

Paszkowski, Szempliński – Chyl, Konieczny 21:13

 

O msc. I:

 

Ilewicz, Szczypczyk – Huliński, Szlejter 21:10

Relacja z III Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2003 i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA Cup

Kolejne turnieje siatkówki plażowej lata 2020 na sopockiej plaży rocznika 2003 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się w idealnych warunkach; bez mocnego wiatru i palącego słońca. Podobnie jak w poprzednich turniejach zachowano wszystkie procedury sanitarne i rozlokowano uczestników z zachowaniem odstępów. W turnieju kadetów z rocznika 2003 i młodsi swoją siłę pokazała para Maksymilian Wdowczyk, Kacper Kamerka (Gdynia) pokonując gładko w finale faworytów i ubiegłotygodniowych zwycięzców parę Kacper Kapiszka, Michał Dalach Gdynia. Walka między tymi parami w klasyfikacji końcowej lata 2020 będzie bardzo interesująca. Po rozegranych turniejach na prowadzeniu z 14 pkt. para Kapiszka, Dalach, na drugim miejscu z 11 pkt. para Michalak, Tusik i z 8 pkt. na trzecim miejscu pary Wdowczyk, Kamerka i Kreft, Jankowska.

 

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup rywalizowało 17 par z całej Polski ( Warszawa, Łodż, Zgierz, Olsztyn i nasze trójmiejskie. Po zaciętych meczach grupowych przystąpiono do rywalizacji pucharowej, w której przegrywający kończył udział w turnieju. Takiej dramaturgii spotkań nie było dawno na sopockiej plaży. W spotkaniu o miejsce pierwsze ubiegłotygodniowi finaliści Dariusz Paszkowski, Piotr Szempliński z Olsztyna na przewagi 23:21 pokonali gdańsko-gdyńską parę Michał Ryński, Tymoteusz Podziewski. W meczu o miejsce III liderzy rankingu Przemysław Wawer i Jakub Roszyk 21:19 pokonali waleczną parę Jacek Tyczyński, Michał Góra.

 

W klasyfikacji Lata 2020 prowadzi para Roszyk, Paszkowski mając na koncie 21 pkt., na drugim miejscu z dorobkiem 14 pkt. para z Olsztyna Paszkowski, Szempliński. Kolejne turnieje z pewnością dostarczą dużo emocji, gdyż każdy turniej to okazja do zdobycia kolejnych punktów do klasyfikacji końcowej Lata 2020. Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

 

Najlepszym wręczono medale, nagrody, kosmetyki i zaproszenia do Restauracji na 32 piętrze w Olivia Star Top.

 

Imprezę wsparła Firma Ziaja i Olivia Star Top..

 

Kolejne terminy turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (17.07.2020) rozgrywki dla młodzieży r. 2003 i młodsi/

 

oraz sobotę (18.07.2020) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

 

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

 

Wyniki ZIAJA Cup rocznik 2003 i mł.

 

PÓŁFINAŁ:

 

Maksymilian Wdowczyk, Kacper Kamerka (Gdynia) – Zuzanna Kreft, Martyna Jankowska (Stężyca) 2:0 w setach 15:4, 15:2

 

Kacper Kapiszka, Michał Dalach (Gdynia) – Mateusz Michalak, Oskar Tusik (Gdynia) 2:0 w setach 15:10, 15:11

 

O msc. III:

 

Michalak, Tusik – Kreft, Jankowska 2:1 w setach 13:15, 15:4, 15:7

 

O msc. I:

 

Wdowczyk, Kamerka – Kapiszka, Dalach 2:0 15:8, 15:12

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

 

ĆWIERĆFINAŁ:

 

Dariusz Paszkowski, Piotr Szempliński (Olsztyn) – Sławomir, Piotr Wrzosek ( Gdańsk) 21:11

 

Jacek Tyczyński, Michał Góra (Gdańsk, Gdynia) – Piotr Ścięgosz, Sebastian Koska (Gdańsk, Sopot) 21:18

 

Michał Ryński, Tymoteusz Podziewski (Gdynia, Gdańsk) – Radosław Konieczny, Michał Truskowski (Gdańsk) 21:17

 

Jakub Roszyk, Przemysław Wawer (Gdańsk, Gdynia) – liderzy rankingu (wolny los)

 

PÓŁFINAŁ:

 

Paszkowski, Szempliński – Tyczyński, Góra 21:11

 

Ryński, Podziewski - Roszyk, Wawer 21:19

 

O msc. III:

 

Roszyk, Wawer – Tyczyński, Góra 21:19

 

O msc. I:

 

Paszkowski, Szempliński – Ryński, Podziewski 23:21

Piknik rodzinny na sopockich błoniach

11 lipca 2020

Relacja z II Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2003 i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA Cup

Druga odsłona turniejów siatkówki plażowej lata 2020 na sopockiej plaży rocznika 2003 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się przy lekkim, bocznym wietrze i w pełni letniego słońca. Podobnie jak przed tygodniem zachowano wszystkie procedury sanitarne i rozlokowano uczestników z zachowaniem odstępów. W turnieju kadetów z rocznika 2003 i młodsi dobre wrażenie zrobiła jedyna para dziewcząt ze Stężycy Martyna Jankowska i Zuzanna Kreft, które zajęły ostatecznie III miejsce stawiając zacięty opór chłopcom. Zwyciężyła para gdyńska Kacper Kapiszka i Michał Dalach, którzy 2:1 w setach 21:15, 19:21 i 15:10 pokonali także gdynian parę Mateusz Michalak, Oskar Tusik.

 

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup po rozgrywkach grupowych przystąpiono do fazy pucharowej, gdzie przegrywający kończył już udział w turnieju. Podobnie jak przed tygodniem zwyciężyła para Jakub Roszyk i Przemysław Wawer, którzy wcześniej w grupie musieli uznać wyższość gości z Olsztyna pary Dariusz Paszkowski, Piotr Szempliński 19:21 pokonując ich w finale Ziaja Cup 21:17. Trzecie miejsce dla Mateuszów Chyl i Brange, którzy pokonali zmęczonych pogodą i trudami turnieju parę Sebastian Rydyger i Dariusz Pepliński 21:13. W klasyfikacji Lata 2020 prowadzi para Roszyk, Paszkowski z kompletem 16 pkt. Kolejne turnieje z pewnością dostarczą dużo emocji, gdyż każdy turniej to okazja do zdobycia kolejnych punktów do klasyfikacji końcowej Lata 2020. Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

 

Najlepszym wręczono medale, nagrody, kosmetyki i zaproszenia do Restauracji na 32 piętrze w Olivia Star Top.

 

Imprezę wsparła Firma Ziaja i Olivia Star Top..

 

Kolejne terminy turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (10.07.2020) rozgrywki dla młodzieży r. 2003 i młodsi/

 

oraz sobotę (11.07.2020) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

 

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

 

Kolejność ZIAJA Cup rocznik 2003 i mł.

 

1. Kacper Kapiszka, Michał Dalach Gdynia

 

2. Mateusz Michalak, Oskar Tusik Gdynia

 

3. Martyna Jankowska, Zuzanna Kreft Stężyca

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

 

ĆWIERĆFINAŁ:

 

Dariusz Paszkowski, Piotr Szempliński (Olsztyn) – Mateusz Ładny, Michał Nowak ( Gdańsk) 21:12

 

Sebastian Rydyger, Dariusz Pepliński (Gdańsk, Bytów) – Marek Czekała, Sebastian Koska (Gdynia, Sopot) 21:17

 

Mateusz Chyl, Mateusz Brange (Gdańsk) - Łukasz Grzyb, Arek Szefler (Sopot, Gdynia) 21:17

 

Jakub Roszyk, Przemysław Wawer (Gdańsk, Gdynia) – Tomasz Zarówny, Marcin Juszczak (Gdynia) 21:17

 

PÓŁFINAŁ:

 

Paszkowski, Szempliński - Rydyger, Pepliński 21:12

 

Roszyk, Wawer – Chyl, Brange 24:22

 

O msc. III:

 

Chyl, Brange – Rydyger, Pepliński 21:13

 

O msc. I:

 

Roszyk, Wawer – Paszkowski Szempliński 21:17

Relacja z Turnieju Siatkówki Plażowej rocznika 2003 i młodsi i kategorii Open z cyklu ZIAJA Cup

Pierwsze turnieje siatkówki plażowej lata 2020 na sopockiej plaży rocznika 2003 i młodsi oraz kategorii open z cyklu ZIAJA Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się przy lekkim wietrze i w pełni letniego słońca. Przy zachowaniu wszystkich procedur sanitarnych i rozlokowaniu uczestników z zachowaniem odstępów przystąpiono do prawdziwej rywalizacji sportowej. Wszyscy uczestnicy prezentowali niezwykle wysoką formę sportową oraz ogromny hart ducha. W turnieju kadetów z rocznika 2003 i młodsi nie dojechali partnerzy par oraz inne pary i turniej się nie odbył. Organizatorzy mają nadzieję, że pary się zorganizują i rozpoczną swoją rywalizację za tydzień.

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup po rozgrywkach grupowych przystąpiono do fazy pucharowej, gdzie przegrywający kończył już udział w turnieju. Prawdziwa rywalizacja połączona z dramaturgią nastąpiła w fazie półfinałowej gdzie najbardziej utytułowana para sopockiej plaży Piotr i Sławomir Wrzoskowie musieli uznać wyższość pary Pilip Wysocki i Dariusz Peplinski z Ełku i Bytowa 21:18. W drugim półfinale póżniejsi zwycięzcy para Jakub Roszyk i Przemysław Wawer Gdańsk/Gdynia 21:13 pokonali parę sopocko-gdańską Łukasz Grzyb i Arek Szefler. Bracia Wrzoskowi w meczu o III miejsce po walce pokonali 21:16 parę Szefler-Grzyb. Zdecydowane zwycięstwo w finale (21:13) i 8 pkt. do klasyfikacji Lata 2020 dla faworytów dzisiejszego turnieju pary Roszyk-Wawer. Następne turnieje z pewnością dostarczą dużo emocji, gdyż każdy turniej to okazja do zdobycia kolejnych punktów do klasyfikacji końcowej Lata 2020. Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie www.mosir.sopot.pl

Najlepszym wręczono medale i nagrody.

Imprezę wsparła Firma Ziaja.

Kolejne terminy turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się w piątek (3.07.2020) rozgrywki dla młodzieży r. 2003 i młodsi/

oraz sobotę (4.07.2020) w formule Open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.00. na plaży przy molo /wejście nr 23/.

Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.mosir.sopot.pl

 

 

 

 

Wyniki ZIAJA Cup w kat.open:

ĆWIERĆFINAŁ:

Piotr, Sławomir Wrzosek (Gdańsk) – Michał Łubiński, Jakub Paszkiewicz ( Siedlce, Gdańsk) 21:5

Pilip Wysocki, Dariusz Pepliński (Ełk, Bytów) – Maciej Bartosz Siach (Ustka) 21:6

Łukasz Grzyb, Arek Szefler (Sopot, Gdynia) – Barbara Bogdanowicz, Przemysław Lewandowski (Gdańsk) 21:13

Jakub Roszyk, Przemysław Wawer (Gdańsk, Gdynia) – Damian Przytuła, Michał Poptoczny (Kwidzyn) 21:7

PÓŁFINAŁ:

Wysocki, Pepliński – Wrzosek, Wrzosek 21:18

Roszyk, Wawer – Grzyb, Szefler 21:13

O msc. III:

Wrzosek, Wrzosek – Grzyb, Szefler 21:16

O msc. I:

Roszyk, Wawer – Wysocki, Pepliński 21:13

Komunikat z mistrzostw Sopotu licealiada dziewcząt i chłopców w kosza

3-5 marca 2020

W dniach 03-05.03.20 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zorganizował mistrzostwa Sopotu szkół licealnych dziewcząt i chłopców w koszykówce. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Grano systemem każdy z każdym. Nagrodami były dyplomy dla wszystkich uczestników i puchary dla zwycięzców.

Relacja z Sopockiego Biegu Inki 2020

29 lutego 2020

W dniu 29.02.2020 na Łysej Górze odbył się coroczny Sopocki Bieg INKI 2020 upamiętniający Danutę Siedzikównę INKĘ , Sanitariuszkę 5 Wileńskiej Brygady AK. Na starcie stanęło blisko 200 osób w przedziale wieku 7 – 86 lat. Były uroczyste przemówienia zaproszonych gości. Poruszające słowa Prezesa Oddziału Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Pana Jerzego Grzywacza , Pani Prezydent Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim i Dyrektora MOSiR w Sopocie Pana Marcina Wargina zrobiły na startujących duże wrażenie. Przed samym startem Prezes PTTK oddział Sopot Pan Rafał Kubiś przeczytał wyrok i wykonanie egzekucji na Danutę Siedzikównę INKĘ. Po chwili ciszy i skupienia grupa biegaczy wyruszyła na malowniczą, leśną trasę biegu INKI 2020. Po biegu sopocki Caritas rozdawał bigos i ciepłą herbatę. Kulminacyjnym punktem było uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Inki w otoczeniu służb i sztandarów Światowego Związku Żołnierzy AK, PTTK Sopot Technikum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „INKI” i SP 1 w Sopocie im. Armii Krajowej na ulicy Armii Krajowej.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji biegu kierujemy do dzierżawców Łysej Góry za udostępnienie terenu, Policji , Straży Pożarnej i Straży Miejskiej za profesjonalne i bezpieczne dotarcie delegacji i uczestników biegu pod pomnik, Sopockiemu Caritasowi, a w szczególności panu Marcinowi Bednarzowi oraz młodzieży projektu „Druga Szansa” za wspaniały bigos i herbatę, sopockiemu oddziałowi PTTK i panu prezesowi Rafałowi Kubisiowi, harcerekom i harcerzom 37 Gdyńskiej Drużyny Harcerek „Biedronki”, 25 Sopockiej Drużyny Harcerek „Samarytanki” i 70 Sopockiej Drużynie Harcerzy herbu Sulima za wartę honorową przy pomniku INKI i pomoc w organizacji biegu. Zespołowi Szkół Handlowych Technikum nr 1 im. Danuty Siedzikówny i SP 1 im. Armii Krajowej INKI za poczty sztandarowe i delegacje uczniów. DZIĘKUJEMY.

Komunikat- Mistrzostwa Sopotu Igrzyska dzieci dziewcząt i chłopców w koszykówce

21 lutego 2020

W dniu 21.02.20 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zorganizował igrzyska dzieci dziewcząt i chłopców w koszykówce. Do turnieju zgłosiło się 3 reprezentacje dziewcząt oraz 4 reprezentacje chłopców. Grano systemem każdy z każdym. Nagrodami były dyplomy dla wszystkich uczestników oraz puchary dla wygranych drużyn.

Komunikat - Mistrzostwa Sopotu Igrzyska młodzieży szkolnej dziewcząt i chłopców w koszykówce

13-14 lutego 2020

W dniach 13-14.02.20 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zorganizował igrzyska młodzieży szkolnej dziewcząt i chłopców koszykówkę. Do turnieju dziewcząt zgłosiła się jedna drużyna ze szkoły SP 7, a do turnieju chłopców 3 drużyny. Grano systemem każdy z każdym. Dla wszystkich drużyn nagrodami były dyplomy, a dla zwycięzców puchary.


 

Komunikat Mistrzostwa Sopotu licealiada dziewcząt i chłopców w piłkę siatkową 11-12.02.20

11-12 lutego 2020

W dniach 11-12.02.20 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zorganizował Mistrzostwa Sopotu Licealiada dziewcząt i chłopców w piłkę siatkowa. Nagrodami były dyplomy dla wszystkich uczestników, a dla zwycięzców puchary.